Yekta Baydar anıldı

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayata genç yaşta veda eden ve adı, anne–babası Sevil–Hikmet Baydar tarafından yaptırılan okula verilen Yekta Baydar için dün anma programı düzenlendi.

Yekta Baydar anıldı

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayata genç yaşta veda eden ve adı, anne–babası Sevil–Hikmet Baydar tarafından yaptırılan okula verilen Yekta Baydar için dün anma programı düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Kasım 2021 Cumartesi 10:36
Yekta Baydar anıldı

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Programa, anne Sevil Baydar'ın yanı sıra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, davetliler ve öğrenciler katıldı. Okulun İngilizce Öğretmeni Yasemin Diler Karayel sunumunda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sercan Kemik, “Bugün, 30 Aralık 1998 tarihinde elim bir trafik kazasıyla aramızdan ayrılan rahmetli Yekta Baydar’ı anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Ülkemizin değerli bir mühendisini yitirmenin acısını yıllar sonra bile hala derinden yaşamaktayız. Bizlerde onun adını en iyi şekilde yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak için çabalıyoruz. Başarılarımızla, etkinliklerimizle yurdun çoğu yerinde adını yaşatıyoruz. Bugün İstanbul’da, Trakya bölgesinde hangi okula giderseniz gidin Yekta Baydar’ın adını duyuyoruz. Yekta Baydar’ın marka değeri olmasında en büyük pay sahibi olan ilçemize bu okulu yaptıran, yaptırdıktan sonrada desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sevil Baydar’a ve rahmetli eşi Hikmet Baydar’a huzurlarınızda şükranlarımı sunarım” dedi.

Daha sonra Yekta Baydar'ın özgeçmişi ile Yekta Baydar Ortaokulu'nun tarihçesi okundu. Program, anma gününe özel hazırlanan şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin isimlerinin okunması ve birinci olanların eserlerini okumasıyla sürdü. Yarışmada, şiir dalında Anafartalar İlkokulu öğrencisi Serra Yıldırım 3., Yekta Baydar Ortaokulu Özüm Dıngırdan 2., Özel Nevzat Kahraman Ortaokulu öğrencisi Duru Öz 1., kompozisyon dalında Raşit Efendi İlkokulu Nida Dinçer 3., Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Şevval Aktaryıldız 2., Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Volkan Polat 1., resim dalında ise Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Beren Su Yıldırıcı 3., Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Asya Işılay 2., Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Ebru Karabacak 1. oldu. Daha sonra 1’inci olanlar eserlerini okudu. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinden aldı. Program, şiir ve müzik dinletisi ile son buldu. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol