Yeni alınan kepçenin tanıtım töreni gerçekleştirildi Türker: “Beldemizin 50 yıllık süre içinde su sorunu olmayacak”

Yenimuhacir Belediyesi’ne alınan kepçenin tanıtım töreni gerçekleştirildi. 

Yeni alınan kepçenin tanıtım töreni gerçekleştirildi Türker: “Beldemizin 50 yıllık süre içinde su sorunu olmayacak”

Yenimuhacir Belediyesi’ne alınan kepçenin tanıtım töreni gerçekleştirildi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Kasım 2020 Salı 10:32
Yeni alınan kepçenin tanıtım töreni gerçekleştirildi  Türker: “Beldemizin 50 yıllık süre içinde su sorunu olmayacak”

AYGÜL KONAR

Dün saat 10.00 sıralarında belediye bahçesinde gerçekleşen törene AK Parti Edirne Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve parti yönetimi, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

TÜRKER: “YÖNETİM OLARAK ÖZLEMİMİZ YENİMUHACİR HALKINA MUSLUKTAN SU İÇİRTMEK”

Göreve geldikleri günden beri Yenimuhacir’de 5 kuyunun açma işlemini bitirdiklerini, Yenimuhacir halkına çeşmeden su içirmek istediklerini belirten Başkan Türker, sözlerine şöyle devam etti:“Geldiğiniz için herkese teşekkür ederim. Göreve geleli yaklaşık 20 ay oldu, bu sürede ilk önce belediyede mahalli disiplini sağladık. Genel işlerin haricinde çok önemsediğimiz su kuyuları açma çalışmalarına başladık. Şu ana kadar 5 kuyumuzun açma işlemini bitirirdik. Bizim yönetim olarak özlemimiz Yenimuhacir halkına musluktan su içirtmek. Yaptığımız su kuyusu açma çalışmalarında beldemizin 50 yıllık süre içinde su sorunu olmayacak. Sayın Fatma Aksal vekilimizin destekleri ile Spor Toto Başkanlığı ile protokol imzaladık. Belediyemizin kurulduğu günden beri gençlerimize hiç yatırım yapılmamış. Biz gençlerimizi kahve köşelerinden, meyhane köşelerinden inşallah kurtaracağız. Sayın vekilimizin destekleriyle Yenimuhacir’e ne kazanımlar sağladığımızı hep beraber göreceğiz. Ayrıca Solak Dere üzerinde gölet yapma çalışmalarımız devam ediyor. 4. grup taşkın önleme projeleri kapsamında derelerimizin büyük kısmı ıslah edildi. Bir tek 600 metrelik kısmı ıslah edilmedi. Bununla ilgili projelerimizi de hazırladık. Sayın vekilimizin destekleriyle Devlet Su İşlerine 2020 programına aldırdık ve şu anda ihale yapılması için DSİ çalışmalarına devam ediyor. Geldiğimizden günden beri İstiklal Mahallesi’nde 6 bin 500 metrekare kilit taşı döşedik. Bu yıl içerisinde doğalgazdaki belirsizlik yüzünden kilit taşı döşemelerini yapmadık fakat yılsonuna kadar 7 bin metrekare kilit taşı döşeyeceğiz.”

TÜRKER: “İLK DOĞALGAZ KAZISINI YAPTIK”

2021 yılında beldenin doğalgaza kavuşacağının müjdesini veren Türker, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Doğalgazın müjdesini vereyim. İlk doğalgaz kazısını yaptık. 2021 yılı içerisinde beldemiz doğalgaza kavuşacak. Biz hizmet için geldik. Bu hizmetlerin Yenimuhacir’e gelmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın bakanlarımıza, Sayın Milletvekilimiz Fatma Aksal’a bir kez daha teşekkür ederim.”

Daha sonra sözü Milletvekili Fatma Aksal, aldı. 

AKSAL: “MÜMKÜN OLDUĞUNCA SOSYAL MESAFEMİZE DE DİKKAT EDELİM”

Fatma Aksal konuşmasında, koronavirüs vakalarının arttığına, tedbirlerin daha sıkı alınması gerektiğine değinerek şunları söyledi:“Ne kadar istemesek de bu hastalıktan ölen vatandaşlarımız var, ben hepsine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hep söylüyoruz her şeyin başı sağlık. Allah bize sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Sürekli söyleniyor ama temizlik gerçekten hayati önem taşıyor. Biz temizliği emreden bir dinin mensuplarıyız. Herkesin maske taktığını görüyorum. Hepinize bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Mümkün olduğunca sosyal mesafemize de dikkat edelim. Dünyada ve Türkiye’de aşı çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bu musibetten kurtulup normal hayatımıza geri döneriz. Pandemi bazı yatırımlarımızı, palanlarımızı etkiledi. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri olan başta Amerika ve Avrupa birliği olmak üzere hastalarını tedavi edemezken, çok şükür biz hiç kimseyi sokakta bırakmadık ve bu tedaviler için 5 kuruş para talep etmiyoruz. Bugün Amerika Birleşik Devletlerinde korona tedavisi 35 bin dolar. İtalya’da insanlar bir tane ağrı kesici ve maske bulamıyor. Biz Türkiye olarak kendi vatandaşımıza sahip çıkmanın yanında birçok ülkeye yardımda bulunduk. Ülkemiz, Osmanlı’dan gelen büyük devlet olmanın gereği olarak mazlumun ve mağdurun yanında oldu. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Kıbrıs’ta hastane açtı. Kıbrıs bizim canımız bir parçası. Bölgemizde ve ülkemizde de hastane açılışlarına devam ediyoruz. Yatırımlarımıza da devam ediyoruz.”

AKSAL: “KİMSEYİ AÇTA AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ”

Verdikleri sözleri yerine getirmek için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını, fakat bu süreçte birinci önceliklerinin sağlık olduğunu vurgulayan Milletvekili Fatma Aksal,“Mustafa başkanım göreve geldiği günden beri gecesini gündüzüne katarak Yenimuhacir için çalışıyor. Haklı olarak Mutafa başkanım için dünyanın merkezi Yenimuhacir. Projeleriyle ilgili beni her zaman arıyor. Su hayattır. Su olmadan hiç bir şey olmuyor. İnsan sağlığı için, üretim için, hayvancılık için suya ihtiyacımız var. Başkanım ciddi yatırımlar yaparak burada su kuyuları açtı. İnşallah çeşmelerinizden içilebilir sağlıklı su akacak. Başka bir sürü projelerimiz var. Yollar yapılıyor. Dere ıslahı ve gölet projelerimiz var. Halı sağa yapacağız. Size verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz ama bu süreçte birinci önceliğimiz sağlık. Kimseyi açta açıkta bırakmayacağız. Yolu bir yıl sonra yapabiliriz,  göleti bir yıl sonra yapabiliriz ama insanımız bir yıl aç yaşayamaz. Sizin maddi, manevi yardımlarınızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıktık. Başkanımız bu arada araç parkını da genişletmek için mücadele ediyor. Bugün hayırlı bir iş için toplandık. Yeni kepçemiz Yenimuhacir’e hayırlı olsun. Birbirlerine destek oluyorlar. Keşen belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na her zaman söylüyorum Yenimuhacir Belediyesi bizim kardeş belediyemizdir. 2 belediyemiz birlikte güzel işler yapıyor. Biz Keşan’a hizmet ederken Yenimuhacir’i geride bırakamayız. İleriye gideceksek hep birlikte gideceğiz. Başkanlarımda güzel bir beraberlik sergiliyorlar. İnşallah bu birlik ve beraberlik tüm Edirne’ye örnek olacak. İnşallah bu kepçeyi hayırlı hizmetlerde kullanmak nasip olur” diye konuştu. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol