YENKÜLDER’den Yenimuhacir Belediye Başkanı Türker’e tepki: “Yöneticiliğin gerektirdiği vasıfları idrak edememiş”

YENKÜLDER (Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu, Yenimuhacir Düğün Salonu’nda yapmak üzere ilettikleri talebin, Belediye Başkanı Mustafa Türker tarafından sert bir üslupla reddedildiğini iddia ederek, belediye başkanına tepki gösterdiler.

YENKÜLDER’den Yenimuhacir Belediye Başkanı Türker’e tepki: “Yöneticiliğin gerektirdiği vasıfları idrak edememiş”

YENKÜLDER (Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu, Yenimuhacir Düğün Salonu’nda yapmak üzere ilettikleri talebin, Belediye Başkanı Mustafa Türker tarafından sert bir üslupla reddedildiğini iddia ederek, belediye başkanına tepki gösterdiler.

Medya Keşan
Medya Keşan
20 Ekim 2021 Çarşamba 08:47
YENKÜLDER’den Yenimuhacir Belediye Başkanı Türker’e tepki:  “Yöneticiliğin gerektirdiği vasıfları idrak edememiş”

MEHMET AYTAÇ

Derneğin bünyesinde kadınlar tarafından kurulan halk oyunları ekibinin, 19 Kasım Keşan’ın Kurtuluş törenlerinde sergilenecek gösteri için çalışmalarını Yenimuhacir Düğün Salonu’nda yapmak üzere ilettikleri talebin, Belediye Başkanı Mustafa Türker tarafından sert bir üslupla reddedildiğini iddia eden YENKÜLDER (Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu, yaptıkları açıklamada; “Yönetim kurulu olarak bizler Yenimuhacir Belediyesi’nden düğün salonunun tahsisi için isteğimizi şifahen bildirdik. Ne acıdır ki talebimiz bizzat Yenimuhacir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Türker tarafından hala gerekçesini anlayamadığımız bir şekilde sert bir üslupla reddedildi. Sayın başkanla tekrar ve ısrarla kurmaya çalıştığımız iletişim çabalarımızdan da sonuç alamadık. Üzülerek belirtmeliyiz ki beldemizin fedakâr kadınları dün gece çalışmalarını Yenimuhacir İlkokulu önünde açık havada yapmak zorunda kaldı” denildi.

“DÜĞÜN SALONU HALKIN ORTAK MALIDIR”

YENKÜLDER yönetim kurulu üyelerinin açıklaması şöyle: “Bilindiği üzere derneğimiz bölgemizde kendi imkanları doğrultusunda faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Yaptığımız faaliyetlerde görev alan yönetim kurulumuz ve üyelerimiz de tamamen gönüllük esasına dayalı olarak bu etkinliklerde görev almaktadır. Dernek olarak beldemizde yine gönüllülük esasına dayalı olarak kadınlarımızdan oluşan bir halk oyunu ekibi oluşturduk. Ekibimiz her türlü zorluğa göğüs gererek özveri ile çalışmalarını sürdürmüş olup Keşkek Şenliğimizde ayrıca Keşan Kurtuluş Günü etkinliklerinde seve seve gösterilerini icra ettiler ve büyük beğeni topladılar. Yine bu yıl 19 Kasım Keşan Kurtuluş Günü etkinliklerinde gösterilerini sergilemek üzere büyük bir heyecan ile bir araya geldiler. Çoğu çalışan veya gündelik işlerle meşgul olan kadınlarımız çalışmalarını geceleri Yenimuhacir Belediyesi düğün salonunda yapmaya karar verdiler. Yönetim Kurulu olarak da bizler Yenimuhacir Belediyesinden düğün salonunun tahsisi için isteğimizi şifahen bildirdik. Ne acıdır ki talebimiz bizzat Yenimuhacir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Türker tarafından hala gerekçesini anlayamadığımız bir şekilde sert bir üslupla reddedildi. Sayın başkanla tekrar ve ısrarla kurmaya çalıştığımız iletişim çabalarımızdan da sonuç alamadık. Üzülerek belirtmeliyiz ki beldemizin fedakâr kadınları dün gece çalışmalarını Yenimuhacir İlkokulu önünde açık havada yapmak zorunda kaldı. Yenimuhacir Belediye düğün salonu kimsenin tapulu malı değildir. Halkın ortak malıdır. Bizler de bir sivil toplum kuruluşu olarak salonu kullanmaya hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Sorumlu yöneticilik anlayışıyla bağdaştıramadığımız bu mesnetsiz ve talihsiz kararın sahibi, yöneticiliğin gerektirdiği vasıfları ve nezaketi maalesef idrak edememiş Yenimuhacir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Türker’i tutumundan dolayı esefle kınıyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”

Son Güncelleme: 20.10.2021 08:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol