• Üsmenagam, nabıyonbeyaa? Üzledim valla.
 • İyiyim be Asan’ım. Korona halleri. İçeri misafir edemicem seni. Şööle uzaktan sosyal mesafeyi koruyarak laflayalım biraz. Aferin maskeni de takmışın.
 • Üsmenagam, üzlemişimsoobetlerinibeyaa. Nooluyo bu Sarosta, Gala gölünde? Alk neden oşnutsuzÜsmenagam?
 • Dinle kızanım. Sarosa FSRU dedikleri sıvı gaz limanıyapmayı ve boru attı düşemeyi isterler. Bu iş için seçilen Sazlıdere em doğal SİT alanında em de bölge fay attına çok yakın. Ayrıca Sarosa yüksek tonajlı gemiierin yanaşması durumunda bütün ekosistem altüst olcak ve Sarosebaedilcekbeyaa. Bu konuda Trakya Platformu öncülüünde tüm STK’lar ve bülgealkıSarosu korumak için büük çaba arcar. Azırlanan ÇED raporunda uzman bilirkişiler tarafından incelenmiş 14 ayrı ukuksuzluk ve 90 bilime aykırı usus bulunmuş ve açılan dava sonucu Edirne İdare Maakemesince ÇED süreci durdurulmuştu. Bu Korona günlecinde Çevre ve ŞeircilikBakanlıı STK’ların toplanma ve ulaşım kısıtlaması olduudünemdealkın itirazlarını içe sayıp İDK’yı(İnceleme Değerlendirme Kurulunu) topladı. Bu kurul ukuksuzbi şekilde 2009 tarihli bir genelgeye dayanarak ÇED raporunu oldu bittiyegetirmee çalışmaktadır. İlla Sarosun canına okuycaklar. Tüm alk ve STK’lar cevreyi Çevre Bakanlığından kurumaya çalışmaktadır beyaa.
 • Gala Gölü mevzuu nedir be Üsmenagam?
 • Gala gölü Milli Parkında da itilaflı alanları koruma alanı dışına çıkarıp park alanı 1630 dekar küçültülür beyaa. Bu alanların bir kısmı tarıma bir kısmı da turizme açılacakmış. Zaten bölgedeki çeltik üretimi em kimyasallarla gölü kirleterek em de anız yakma yoluylanavayımaafederek kuş cennetinin ebesini bellemektedir. İlave tarım alanları da yine çeltik ekimi yoluylandaa büyük zararlar verecektir. Dünya arikası Dipsiz gölün dibini görmedi mi bu aymazlar. Salda gölünde, Kaz Daalarında, Artvin Cerattepe’de, Erzurum Narman Kanyonu ve yüzlerce ürnekte çevre katliamları yapılmıyo mu?
 • Aydaa. Angi kafa bööle güzelliklere kıyar be Üsmenagam. İç mi burnunun ucundaki güzellikleri gürmez bu susaklar beyaa? 
 • Ben sana biikayeannatayım belki faydası olur. Üç vampir; bir İngiliz, bir Alaman ve bir Trakyalı vampir gece bir köyün üstünde uçmaktaymış. Biraz soona İngiliz vampir pike yapıp dalmış ve güzden kaybolmuş. Beş dakika soona dönmüş, aazından kanlar damlıyo. Nooldubeya diye sormuşlar, o da annatmış. Köyün girişindeki şu çiftliği görür müsünüz? Evet demişler. O çiftliğin bahçesindeki kısrağı görür müsünüz? Ona da evet. İşte gidip o kısrağın kanını emdim. Acaip lezzetli demiş. Biraz soonaAlaman vampir dalıp gözden kaybolmuş. O da ağzından kanlar süzülerek gelmiş. Ona da sormuşlar. Şu köy meydanındaki ahırı görür müsünüz? Evet demişler. Oradaki yeni doğmuş buzaayı gördünüzmü? Ona da evet. İşte o buzaanın kanını emdim arikaydı demiş. Az soona da Trakyalı vampir gözden kaybolmuş. Bir süre sonra o da aazı kan içinde dönmüş. Alaman ve İngiliz vampir merakla sormuşlar, nooldu diye. O da cevaplamış. Şu köyün sonundaki beyaz evi görür müsünüz? Evet demişler. Pencerede oturan bakire kızı görür müsünüz? Ona da evet. Evin önündeki elektrik direeni gördünüz mü? Evet. İşte ben onu görmedim beyaa.
 • Allah iilini vermesin Üsmenagam. Bizim Trakyalı şopar burnunun ucunu gürmeyipdiree mi toslamış? Tam da bizim yöneticileri annatır bu ikayebeyaa. Gerçi onnardiree toslar, bizim aazımızdaalır ama neyse. Ya Üsmenagambi de abuk subuk konuşan kraldan fazla kralcı tipler var. Mesela Rütük. Bütün maalif medyaya osuruktan sebeble ceza yaadırır, programları yasaklar. Ölüm listesi azırladık diyen şırfıntı gacılara, er programda maalefete süven yandaş yavşakların yayınlarına iç ses çıkarmaz. Dekan olmuş bir profüsür uzaktan eiitimde kızları dikizlediinisüüler. Yine profüsür yapılmış ıyarın biri 12-17 yaş kız çocuklarını ideal anne gürür. Bitmedi bu camcıkaazlılarbeyaa..Diyanet ırsızlıklardan, yolsuzluklardan, çocuk tecavüzlerinden, kadına şiddetten iç baasetmez, miletin cinsiyeti ile uuraşır. Korona durumunda Kızılay ortada yok. Tüm kurumlar yandaş yöneticilerle doldurulmuş. Üç maske bile daatılamazale gelmiş. Sen ne diyon bu işe?
 • Sen görceeni görmüşün be kızanım. Ben ne diyim? Konudan baamsız bir ikayedaaannatayım da ortam yumuşasın,soonasında adi sen de yaylan, naşş. Yeter bu kadan sosyalleşme. Şinciksüüle bakalım tüm vücudumuzu yönetenangi organdır?
 • Çok kulay be Üsmenagam. Tabi ki beinimiz.
 • A işte, bein bir gün çok yorulmuş. Em organları yönetir em de düşünür ya. Tatile çıkmaa karar vermiş yerine de bir yönetici atamak istemiş. Kalp illa ben yönetici ulmalıyım demiş, çünkü ben kan pumpalamazsamayat biter. Mide itiraz etmiş, ben yemekleri sindirmezsem kimse yaşayamaz demiş. Bübrek, dalak, akcierkaracier ne kadar organ varsa epsi talip olmuşlar. Kenarda sessizce bekleyen döterkes konuştuktan soona  asıl benyönetici olmalıyım demiş. Erkes gülmüş alaya almış. Döt bu ya bir sıkmış, bir sıkmış bir aftada bütün organların iflaanı kesmiş. O gün bu gündür bütün dötler sorgusuz sualsiz yönetici yapılır olmuşlar. 
 • Ha haha. Ne dersin be Üsmenagam, koptum vallaa.
 • Bein misali yöneticileri tenzii ederim. Ama günümüzde öteki daa fazla gibi. Adi kal saalıcakla. Bu arada erkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, gerçek beyin Atamızı ve milli kahramanlarımızı saygıyla anarım.

SÖZÜN ÖZÜ: MAALESEF BEYİN FİRARDA…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol