Balyozdan 40 ay cezaevinde tutulmuştu

Emekli Tuğgeneral ‘’100. Yılında Çanakkale Ruhu 1915’’ kitabını Edirne’de imzalayacak

Balyozdan 40 ay cezaevinde tutulmuştu

Emekli Tuğgeneral ‘’100. Yılında Çanakkale Ruhu 1915’’ kitabını Edirne’de imzalayacak

22 Nisan 2015 Çarşamba 00:17
439 Okunma
Balyozdan 40 ay cezaevinde tutulmuştu
 Edirne Lisesi mezunlarından Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun (63), yazdığı ‘’100. Yılında Çanakkale Ruhu 1915’’ adlı kitabını Edirne’de imzalayacak.

İmza günü bugün saat 13.00 – 15.30 arasında Bellek Kitapevi'nde yapılacak.

Balyoz davasıyla ilgili olarak, Emekli Tuğgeneral Tutkun, davanın açılmasından kısa bir süre sonra tutuklanmış ve Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 3 buçuk yıl hapis yattıktan sonra 19 Haziran 2014 yılında tahliye edilmişti.

Mustafa Kemal Tutkun, yargılandığı Balyoz Davası’ndan 31 Mart’ta  beraat etti.

Kitapla ilgili yorumlar:

PROF. DR. ERGÜN AYBARS:

“Çanakkale, milli bilincin şahlandığı, emperyalist planların iflas ettiği, Türk askerinin Batı'ya insanlık dersi verdiği,  inancın ve fedakârlığın maddiyata üstün geldiği, Mustafa Kemal Paşa'nın ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ dediği yerdir.

Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, Çanakkale Muharebeleri’ni hamasi söylemlerle değil, tarihi hakikatlere uygun olarak ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.

Kitapta, Şevki Paşa Haritası ile özgün krokiler bulunuyor.

‘Yazar, Çanakkale Muharebeleri’nin tarihini ve bir ulusun doğuşunu hazırlayan 'ruh'u çok akıcı bir üslupla ifade etmiş."

PROF. DR. A. METE TUNÇOKU:

“Haksız yere Silivri ve Çanakkale cezaevlerinde geçirdiği o zor günlerde Tutkun Paşa'yı ayakta tutan en büyük güç yüreğinde hissettiği ve kitabının da adı olan Çanakkale 1915 Ruhu'dur. Bu kitabın en önemli özelliği, Çanakkale 1915 Ruhu'nun100 yıl sonra, bugün bile en zor günlerimizde bizlere bir enerji, ilham ve umut kaynağı olabilecek kadar güçlü olduğunu göstermesidir."


Son Güncelleme: 22.04.2015 00:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol