İpsala Belediyesi'nden destek

İpsala Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetleri devam ediyor

İpsala Belediyesi'nden destek

İpsala Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetleri devam ediyor

12 Nisan 2013 Cuma 01:18
İpsala Belediyesi'nden destek
 İpsala Belediyesi tarafından, Halk Eğitim Merkezi’nde kullanılmak üzere 1 adet bateri grubu alındı.

9 Nisan 2013 Salı Günü saat 11.30’da İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Salih Mehmet Engin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Özkul, kurs eğitmeni Abdullah Ünsal ve öğrencilerin hazır bulunduğu törende konuşan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz şunları ifade etti: “Belediyelerin temel görevleri içerisinde ilçelerinde yaşayan gençlerin gelişimine katkı sağlamak, onlara her türlü kültürel, sosyal alanlarda çalışabilecekleri, eğitim alabilecekleri ortamları hazırlamak da vardır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüzün gündeme getirdiği bir bateri kursu açabilir miyiz? sorusu bizi heyecanlandırdı. Piyasa araştırması yapıp, bateriyi aldık. Önemli olan bir eğitim etkinliğini birlikte yaşayabilmek ve onun sonucunda da bir müzik aletini kullanabilmek. Daha önce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzde ritim, saz grubu, davul, darbuka ile ilgili bir çalışma yaptık. Şu an 30’a yakın öğrencimiz eğitim alıyor. Amacımız ilerleyen günlerde ilçemizde yapılacak olan sosyal etkinliklerde sizlere görev verebilmek. Oralarda sizin bu çalışmalarınızı halkımıza göstermenizi sağlamak. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Salih Mehmet Engin de konuşmasında şunları söyledi: “Başkanımızın eğitim ve öğretime katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Daha önce de ritim gurubu çalışmalarımıza destek oldu.23 Nisan akşamı bu çalışmalarımızı sergilemeyi düşünüyoruz. Müzik grubu çalışmalarımız devam ediyor, gitar, elektro gitar, bağlama çalan öğrencilerimiz var. Tabii ki müzik grubunun can damarı bateri. Bu anlamda bateri ihtiyacımızı da gidermiş olduk.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın olduğu hafta içerisinde okullarımızda yapmış olduğumuz çalışmalarımızı halkımız ile paylaşacağız. Bunlardan birisi de müzik grubu olacak” dedi.

t-z� :0ء� �� -family:"Helvetica","sans-serif"; mso-bidi-font-family:Arial'>, ayrıca İller Bankası’ndan 8 milyon TL borçlanma düşünüldüğünü, kesinleşen toplam gelirin de 38 milyon 510 bin 058,58 TL olduğunu ve gelir bütçesinin %85 oranında gerçekleştiğini aktardı. 2012 Yılı gider bütçesinin 51 milyon 50 bin TL olduğunu, yıl içinde kullanılan ödeneğin 40 milyon 190 bin 722,14 TL, imha edilen ödeneğin de 10 milyon 859 bin 277,86 TL olduğuna vurgu yapan Ercan Ersoylu, gider bütçesinin gerçekleşme oranını da % 79 olarak açıkladı.

Daha sonra gruplar adına konuşmalara geçildi. MHP adına söz alan Tanju Şapçı, vergi gelirlerinin tahsilatında %35’e varan kayıplar olduğunu belirterek, bunun nedenini sordu. Konuya açıklama getiren Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Feyzi Engin ve Mali İşler Müdürü Levent Keçimen, hiçbir vergi gelirinin %100 gerçekleştirilemediğini belirterek, “Vergiden doğan alacaklarımızı zamanında tahsil edemediğimiz zaman icra yoluna başvuruyoruz. Bu da uzun zaman alıyor. Mahkeme süreci 2-3 yıl sürdüğü zaman hiçbir işlem yapamıyoruz. Bu yüzden tahsil edilemiyor.” dedi. Daha sonra söz alan Gümülcineli, denetim raporunun oylanmadığını, tamamen bilgilendirme amacına yönelik olduğunu belirterek, faaliyet raporuyla ilgili gündem maddesine geçti. Erdoğan Gümülcineli, bir hafta önceki oturumda raporun, belediye meclisi üyelerine tek tek dağıtıldığını ve incelemelerini istediğini belirterek, yeniden okunmasına gerek olup olmadığını sordu. Okunmasına gerek olmadığı yolunda görüş belirtilince, faaliyet raporu oylamaya sunularak, oybirliğiyle kabul edildi.

Faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edilmesi sonrası konuşan Gümülcineli, “Medeni ölçüler çerçevesinde, siyasi parti gözetmeden uyumlu bir çalışma yürüttük. Önümüzdeki dönemlerde umuyorum ki daha düzgün çalışmalara imza atarız. Faaliyet raporuna verdiğiniz destekten ötürü şahsım ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan adına tüm Meclis üyelerine teşekkür ediyorum ve Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Erdoğan Gümülcineli daha sonra oturumu kapatarak, bir sonraki meclis toplantısının 9 Mayıs 2013 Perşembe günü gerçekleştirileceğini ve oturumun saat 17.00’de başlayacağını söyledi. 
Son Güncelleme: 12.04.2013 01:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol