Keşan Türkü Dostları’ndan Cumhuriyet Konseri

Keşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu, 14 Ekim 2017 Cumartesi günü yaptığı açıklamada, düzenledikleri 28 Ekim Cumhuriyet Konseri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Keşan Türkü Dostları’ndan Cumhuriyet Konseri

Keşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu, 14 Ekim 2017 Cumartesi günü yaptığı açıklamada, düzenledikleri 28 Ekim Cumhuriyet Konseri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

16 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
Keşan Türkü Dostları’ndan Cumhuriyet Konseri

AYŞİN SEÇİL GEZER

Velioğlu, Keşan Belediyesi ile birlikte düzenledikleri konser ile ilgili şunları söyledi: “Ücretsiz Cumhuriyet Konseri düzenliyoruz. Bu konser Keşan Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında; Keşan Türkü Dostları Derneği solistleri ve TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Cengiz Özkan sahne alacak. 28 Ekim Cumartesi günü, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Tiyatro salonunda saat 20.30’da gerçekleşecek. Cengiz Özkan gibi bir sanatçıyı getirmek külfetli bir iştir. Ama Cengiz Özkan derneğimizin üyesi gibi bir şey, bizim çocuk diyor Belediye Başkanımız. Belediye ile konuştuk, anlaştık. Cüzi bir fiyata bu işi hallediyoruz. Böyle bir konseri Türk Halk Müziğini seviyorum diyen bir kaçırmamalı. Etkinlik çerçevesinde ilk sırada ufak bir kız çocuğu çıkacak, ‘Bugün bize hoş geldiniz erenler’ türküsünü söyleyecek. Kendisi çalıp, kendisi söyleyecek. Derya Hanım çalıp, söyleyecek. Ardından İlkin Hanıma çalacağız bir türkü söyleyecek. Lale Özdilek söyleyecek. Tuncay Özgücü çıkacak, Kerkük Türküsü söyleyecek. Sonra hep beraber söyleyeceğiz. En son benim bir sürprizim olacak. Kendime ait bir şey söyleyeceğim. Sonra sahneyi Cengiz Özkan’a bırakacağız. Çok güzel bir konser olacak, buna gelmeyenler bir daha bana rastlayıp da ben türküleri seviyorum hocam demesin, kalbini kırarım. Bu 28 Ekim’de olacak.”

KEŞAN’DA KIŞ SEZONUNDA HER AY BİR KONSER DÜŞÜNÜYORUZ

4 Kasım itibari ile koro çalışmalarının da başladığını dile getiren Velioğlu, sesi güzel olsun olmasın herkesi koro çalışmalarına davet etti. Soner Velioğlu, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Akabinde 4 Kasım’da Cuma akşamı koro çalışmamız başlıyor. Yine Belediye ile ortaklaşa koro çalışmamıza başlayacağız. Cengiz Özkan ile açılışını yaptığımız konseri her ay düzenli olarak yapma planımız var. Mesela 19 Kasım’da kurtuluş var. Nida Ateş gelebilir, Muharrem Temiz gelir, Tayyar Erdem gelir. Keşan’da kış sezonunda her ay böyle değerli sanatçılarımız ile bir konser düşünüyoruz. Keşan Belediyesi’nin sanat etkinlikleri kapsamında yapılan etkinlikler bunlar. Belediye Başkanımıza da bu anlamda çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten sanata ve bilhassa Türk Halk Müziğine bağlı. Çok teşekkür ediyoruz.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 16.10.2017 00:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol