Saros Ulusal Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti

Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) olarak 1.si düzenlenen Saros Ulusal Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni ve sergi etkinliği, 24 Ağustos Salı günü Enez’de gerçekleşti.

Saros Ulusal Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti

Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) olarak 1.si düzenlenen Saros Ulusal Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni ve sergi etkinliği, 24 Ağustos Salı günü Enez’de gerçekleşti.

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Ağustos 2021 Perşembe 09:37
Saros Ulusal Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti

SONGÜL KONAR

Enez Kent Meydanı'nda başlayan sergi açılış törene; Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, ESTAB Başkanı Süleyman Paçaman ile ESTAB Meclisi üyeleri, bazı daire amirleri, siyasi partilerin ve STK'ların başkan ve temsilcileri katıldı.

ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği) Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, ödül töreninde yaptığı konuşmada, şu cümlelere yer verdi: “Bugün yarışma katılım şartnamesini karşılayan birbirinden değerli 5eserin sahiplerini ödüllendireceğiz. Ayrıca ödül kazanamayıp, sergi hakkı kazanan 20 eseri de sergi alanımızda ve kurumumuzun internet sayfasında bulunan fotoğraf galerisinde sizlerle paylaşmış olacağız. Fotoğraf sanatı hepimiz için çok önemli bir yere sahiptir. Bazen bir fotoğraf karesi ile güler, bazen ağlarız. Bazen bir fotoğraf karesi bize hayat dersi verir, bazen bir şehrin güzelliklerini tanımamızı sağlar. Şehirler; insanı, doğası ve kültürü ile fotoğraflandığında zamanı ve mekânı geleceğe taşır. Fotoğraf sanatı aracılığı ile Keşan, İpsala, Enez sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak amacıyla başlattığımız bu yarışma ile bir ilki gerçekleştirmiş olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Yarışmaya katılım sağlayan 251 eser ile bölgemizde bulunan doğal güzellikleri, kültürel öğeleri, tarihi yapıları, sahilleri, yaban hayvanlarını, bitkileri, yöreye özgü yaşam faaliyetlerini anlatan belgesel ve sanatsal nitelikte görsel kütüphaneye kavuşmuş bulunuyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana, bölge turizminin gelişmesi için; üye mahalli idarelerimiz ile birlikte birçok proje ve hizmeti hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Tüm güzellikleri içerisinde barındıran mükemmel bir coğrafya’ya sahip Saros’un, en doğru şekilde tanıtılması hususunda, bölgedeki kurum ve kuruluşlarımızla hassas bir çalışma yürütüyoruz. Turizm merkezlerinin tanıtımının doğru yapılması için, yerleşkelerimizin altyapı, temizlik, bakım gibi elzem ihtiyaçlarının da tam olarak karşılanması büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda İlçe merkezlerimizin önemli eksikleri olmamakla beraber Sazlıdere’den-Enez’e kadar çoğu sahil yerleşkemizin ciddi oranda altyapı eksikleri bulunmaktadır. Bu eksiklerin tamamlanması hususunda tek çarenin ilçelerimizdeki kurum ve kuruluşlar olmadığını biliyoruz. Özellikle altyapı ihtiyacı olan yerler için merkezi hükümetin dahil olmasıyla devletimizin kalıcı çözümler üretmesini bekliyoruz. Bölgemizde buna benzer tanıtım, gelişim ve farkındalık etkinliklerinin daha sık icra edilmesi için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Yürüteceğimiz projelerde paydaşlarımızın vereceği destek bize güç katacaktır. Fotoğraf sergimizi ilerleyen tarihlerde Keşan ve İpsala ilçelerimizde de açmayı planlıyoruz. Bu vesileyle; yarışmamıza destek olan başta Valimize, Kaymakamımıza, Trakya Üniversitesi Rektörümüze, Belediye Başkanlarıma, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürüme, yarışma seçici kurul üyelerimize, yarışmaya katılarak bölgemize bu değerli görsel fotoğraf kütüphanesini kazandıran 251 eserin sahibi yarışmacılarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından, fotoğraf yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol