mersin escort

Trakya’yı köy köy geziyor

Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç yaptığı açıklamada; Trakya Bölgesi’nde arkeolojik anlamda zengin bir bölge olduğunu kaydetti.

Trakya’yı köy köy geziyor

Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç yaptığı açıklamada; Trakya Bölgesi’nde arkeolojik anlamda zengin bir bölge olduğunu kaydetti.

25 Ekim 2017 Çarşamba 00:00
696 Okunma
Trakya’yı köy köy geziyor

HABER MERKEZİ

Beksaç konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Trakya Bölgesi’ni köy köy gezerek, arkeolojik anlamda nelerin olup-olmadığını tespit ediyoruz. Bakanlık izniyle ve Trakya Üniversitesi desteğiyle tüm bölgelerde gerekli incelemelerde bulunduk. Bu çerçevede; Süloğlu, Lalapaşa, Keşan’da ve Enez’de çalışmalarımızı tamamladık. Uzunköprü’de tüm köylerimizi gezdik ve 50’den fazla tarihi eserler bulundu. Ayrıca ortaçağ dönemine ait 2 kale bulduk. Ortaçağ dönemine ait yerleşim alanlarının kalıntılarını bulduk. Arkeolojik anlamda zengin malzemeler bulundu. Bu durumda bölgenin arkeolojik anlamda ne kadar zengin olduğunun bir göstergesidir. Bu bizlerin ne kadar haklı olduğunu göstermiş oldu.”

BÖLGEDEKİ ZENGİNLİKLERİ ANLATAN BİR KİTAP OLUŞTURACAĞIZ

2004 yılında başlanan saha tarama çalışmalarının tamamlandığını aktaran Engin Beksaç, sözlerini şöyle tamamladı: “Arkeolojik eserler tespit edildi ve ortaya çıkartıldı. Bundan sonra daha detaylı bir çalışma yapılacak. Ayrıca diğer arkadaşlarımızın Bizans dönemiyle ilgili bir takım arkeolojik çalışma olacak. Detaylı çalışmalar tamamlandıktan sonra bölgedeki zenginlikleri anlatan bir kitap oluşturacağız. En azından bizden sonraki neslin bu zenginleri bilmesine ve öğrenmesine vesile olacağız.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 25.10.2017 00:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol