Evet, bunu itiraf eden şampiyon motosikletçi ve AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu’ndan başkası değil. Daha önceleri de yazdığım köşe yazılarımda “Milletvekili olmak çok kolay” dile getirmiştim. 25. Dönem milletvekili aday adayı olduğum için gezdiğim seçim bölgelerinde olsun Ankara’da bizzat yaşadığım için başka anlatımlara gerek duymuyorum. Seçim bölgesinde birinci sırayı kapmak çok önemli tabiki o da genel başkanın iki dudağı arasında ayrıca şöhretli olunca (futbolcu, artist, motosikletçi vs) daha garantili oluyor.

Samimi olarak bunu itiraf eden AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nu kutluyorum. hatta büyük servet sahibi olduğunu hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını daha önce açıklamıştı. Bana göre geriye kalan milletvekili ünvanını kazanmak bu durumda istifa çok daha iyi olur düşüncemi gizlemek istemiyorum. Bir sözü asla unutulmayacaklar arasına girdi. Masa üzerine ayakları uzatmış ve çalışanlara emir erleri hafızalardan silmek kolay olmayacak.

Yazımda sadece Sofuoğlu’nu ele almak istemedim. Siyaseti gerçek kişiler yapsın halk arasında halkın sıkıntılarını birebir uzun yıllara dayanarak dinlemiş, derman olmuş, ehli kişilerin işi olmalı. Sanatçı sanatı, Artist oyunu, futbolcu futbolunu, motosikletçi yarışını kısacas herkes iyi bildiğini yapmalı. Aydınlar siyasetle ilgilenmezse, cahillere, katlanmak zorunda kalınır. Unutulmamalı! Zaten halk oyu ile seçilmemiş AKP genel başkanı tarafından atanmış Bakanlar, öte yandan seçilmiş işlevsiz 600 milletvekilinin ülkeye maliyeti ağırdır. Televizyon haberlerinde izlenen siyasi kirlenmişlik nefrete dönüştüğü sitemlerden anlaşılmaktadır. Siyaset siyasi ahlaktan uzaklaşmıştır. Bilmem anlatabiliyor muyum? Halkı bölmenin vatanın temeline dinamit koymaktan farkı yoktur. Bu vatan hepimizin…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol