Haber listesinde haberleri kontrol ederken Adalet ve Kalkınma Partisi Keşan İlçe Başkanı Sayın Hüseyin Boyalık’ın Keşan Belediyesinin Yeni Mahalledeki arsa satışıyla ilgili açıklama haberİ gözüme takıldı. Sonra gözüme iktidar partisinin ülkemizde sattığı ve hala da yanı başımızda satacağı KİT (Kamu İktisadi Teşekkül)’ler geldi önüme. 

Bir gülme aldı beni. "Aha" dedim “şeyli şeyliye mana bulmuş” dedim bir an için. (Bu cümlemi mazur görün, olayı anlatacak başka cümle bulamadım hatta onu da sansürledim dikkat ederseniz.) Pardon ama siz satmadınız mı? Ah be Sayın Boyalık hangi birini saysam, bu köşe yazısını yazarken bir de gazeteyi tamamlamam gerektiğinden tam listeyi daha sonraki yazılarımdan birinde sıralarım. Keşan Belediyesinin sattıklarını da…

Şimdi bir yandan Sayın Boyalık’ın bu çıkışını da ben haksız bulmuyorum. Keşan Belediyesinin en kritik yerlerde ve en kritik zamanlarda arsa, bina, dükkan vb. gayrimenkul satışlarının olduğunu üzülerek söylüyorum. Bir CHP’li olarak buna da karşıyım ama karşı olmam çok bir şey ifade etmiyor. Çünkü bu satışlara karşı çıkacak ne bir meclis üyesi var ne de ilçe yönetimi. 

Adalet ve Kalkınma Partisiyle Keşan Belediyesini kendisine ait olan konusu ne olursa olsun şeyleri satma konusunda aralarında bir fark göremiyorum. 

Sözlerimi, 2014 yılında Yerel Seçimler öncesi Keşan FM’de Yılmaz Özkaya, Mustafa Kabakçılı'nın sunduğu ve Samet Serdar Dinçer’in konuk olarak katıldığı seçim programında aklımda kalan konuşmalarından bir bölümle bitirmek istiyorum. 

Programda CHP ilçe yöneticisi olarak katılan sevgili Serdar Dinçer, iktidar partisinin sattığı KİT’lerden bahsediyordu. Yılmaz ağabey de Serdar’a hiç beklemediği bir anda çok samimi bir şekilde “Serdar, siz de satıyorsunuz” demesini hiç unutamam, aflarına sığınarak bu anıyı da buradan konumuzla alakalı olduğu için anlatmak istedim.

Kimse kimseye mana bulmasın rahmetli Edirneli Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan “babalar gibi satarım”  demişti. 

Bu satılanlar da Unakıtan’ınkinden az değil yani…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol