mersin escort

Bayram

Acil Servis’te bayram tedbirleri alındı

Bayram

Acil Servis’te bayram tedbirleri alındı

19 Eylül 2015 Cumartesi 09:02
315 Okunma
Bayram
 Sağlık Bakanlığı, 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinde sağlık hizmetlerinin aksamaması için genelge yayımladı. Keşan’da da bayram tatili süresince günde 2 uzman ve 2 pratisyen doktor, hastanenin acil servisinde hizmet verecek.

Bakanlık genelgesine göre, bayram tatilinde hastaların mağdur olmaması için sağlık merkezlerinde nöbet düzenlemesi yapılacak, radyoterapi hizmetleri planlanan tedavi protokollerine uygun olarak sürdürülecek, diyaliz hizmetleri aksatılmayacak ve evde sağlık hizmetleri devam edecek.

Sağılık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş imzasıyla yayımlanan bayram genelgesinde, bu sürede hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri acil haller nedeniyle 112 acil ambulanslarına ve hastane acil servislerine başvurularda yoğunluk yaşanabileceği, buna bağlı acil iş yükünde artış olabileceği belirtildi. Kamu, üniversite ve özel sektöre ait acil sağlık hizmeti vermekle yükümlü sağlık tesisleri bünyesindeki acil servislerin, tatil süresince yoğun talebi karşılayacak şekilde düzenlenmesi gerektiği vurgulanan genelgede, artan ve değişebilen ihtiyaçlara göre ortaya çıkabilecek durumlarda, önlemlerin önceden ve süratle alınması talimatı verildi. Acil ve yoğun bakım hizmetlerinin ilgili tebliğ hükümlerinde belirtilen esaslara uygun olarak planlanması ve yürütülmesi gerektiği ifade edilen genelgeye göre, acil sağlık hizmetleri ile hasta sevk ve nakil işlemleri 112 Komuta Kontrol Merkezi aracılığıyla İl Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi ile koordinasyon sağlanarak verilecek.

BAYRAMDA KEŞAN’DA 2 UZMAN VE 2 PRATİSYEN GÖREV ALACAK

Kurban Bayramı tatili için de Keşan Devlet Hastanesi’nde gerekli çalışmalar yapıldı. Buna göre, Keşan Devlet Hastanesi’nde bayram tatili boyunca 2 uzman ve 2 pratisyen hekimin görev alacağı öğrenilirken, Keşan Devlet Hastanesi’ne bağlı İpsala Devlet Hastanesi’nde de 1 pratisyen hekimin görev yapacağı öğrenildi. İcap nöbetinde olan doktorların da gerek görüldüğünde çağırılacağı kaydedildi.  

Son Güncelleme: 21.09.2015 08:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol