Belde ve köy muhtarları ile Keşan’daki yerel gazete muhabirlerine “Temel İlkyardım Eğitimi” verildi

Kaymakam Dınkırcı: “İlkyardım eğitimi alanların sayısını arttırmalıyız”

Belde ve köy muhtarları ile Keşan’daki yerel gazete muhabirlerine “Temel İlkyardım Eğitimi” verildi

Kaymakam Dınkırcı: “İlkyardım eğitimi alanların sayısını arttırmalıyız”

07 Mart 2013 Perşembe 00:08
Belde ve köy muhtarları ile Keşan’daki yerel gazete muhabirlerine  “Temel İlkyardım Eğitimi” verildi
 İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından dün belde ve köy muhtarları ile Keşan’daki yerel gazete muhabirlerine  “Temel İlkyardım Eğitimi” verildi.

Saat 10.00’da İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan “Temel İlkyardım Eğitimi” Dr. Arzu Usanmaz Sökmen ile Dr. Murat Can Kaya tarafından verildi.

Eğitime, belde ve köy muhtarları ile Keşan’daki yerel gazetelerin muhabirleri olmak üzere 38 kişi katıldı.

Eğitim sonunda katılımcılara verilen belge törenine, Kaymakam Bekir Dınkırcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Turgut Çalışkan, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Nergis Karaağaçlı katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Bekir Dınkırcı, “Temel ilkyardım bilgilerinin, özellikle iş başa düştüğünde uygulanması çok önemli,  herkesin paniklediği bir ortamda o topluluğu sakinleştirebilmek orada yerinde ve zamanında müdahale edebilmek önemli.  Bölgenin turizm bölgesi olması münasebetiyle ilkyardım eğitimi alanların sayısını arttırmamız gerekiyor. İlkyardım eğitimi konusunda talepte bulunacak olan kurum ve kuruluşlara ve özellikle okullardaki öğretmen ve öğrencilere ilçe sağlık müdürlüğü tarafından eğitimler verilecektir. Eğitimin faydalı ve başarılı olduğuna inanıyorum.  Emek, destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GÖNÜL ELÇİSİ PROJESİNİ SAHİPLENELİM

Eğitime katılan muhtar ve yerel basın muhabirlerinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu “Gönül Elçileri Projesi “ne sahip çıkmalarını da isteyen Dınkırcı şöyle konuştu:

Temel konumuz itibariyle yardımlaşma ve temel değerleri paylaşma olduğuna göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu “Gönül Elçileri Projesi “ kapsamında da temel konu, herkesin kendi sokağındaki köyündeki, ilçesindeki ihtiyaç sahibi kişilere kamu, özel, sivil, sosyal kurum, kuruluş ve kişilerle hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu yardım illa maddi olarak düşünülmesin, bir ziyarette bulunmak, ücretsiz ders vermek, derdini dinlemek de yardım ve destektir. Hepinizi bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü ile diyalog kurmaya, birlikte bütüncül hareket etmeye davet ediyorum.”

Son Güncelleme: 07.03.2013 00:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol