Ergün Kurtar:

Erikli ve Yayla'da ambulans ve sağlık hizmeti başladı

Ergün Kurtar:

Erikli ve Yayla'da ambulans ve sağlık hizmeti başladı

17 Haziran 2014 Salı 02:05
Ergün Kurtar:
 Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar, dün yaptığı bilgilendirme toplantısında, 15 Haziran 2014 Pazar günü itibariyle Erikli ve Yayla sahillerine yönelik ambulans ve sağlık hizmetinin başladığını söyledi.

Yaz aylarında yoğunluğun yaşandığı Yayla ve Erikli sahillerine konuşlanan ambulans, geçen pazar günü itibariyle Erikli ve Yayla’da nöbet tutmaya başladı. Kurtar, okulların kapanmasıyla birlikte bu hizmeti vermeye başladıklarını belirterek; “Yaz sezonu dolayısıyla özellikle Erikli’de yoğun bir nüfusumuz var. Biz bu yoğun nüfusa; İl Sağlık Müdürlüğümüz, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğimiz ve Edirne İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli olarak sağlık hizmeti vereceğiz. 112 ekibimiz Erikli ve Yayla’daki nöbetlerine başladı. Geçen sene de semt polikliniği uygulaması yapmıştık. Bir dahiliye uzmanımız orada görev yapıyor ve saat 17.00’ye kadar hasta kabul edecek. Ama ilerleyen dönemde yanına bir yardımcı daha ekleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl hem dahiliye, hem de çocuk hastalıkları uzmanı vardı. İlerleyen dönemde mutlaka destek sağlanacaktır.”

“YENİ SAĞLIK OCAĞI, ERİKLİ’DEKİ TÜM İHTİYACI KARŞILAYACAK”

Ergün Kurtar, Erikli’ye yapılacak olan sağlık ocağının ise bu yıla yetişmediğini belirterek, önümüzdeki sezon burada mini bir hastane gibi hizmet verecek olan sağlık ocağı yapmayı hedeflediklerini de dile getirerek sözlerini şöyle sonlandırdı; “Yıldız Market’in yanında yaklaşık 250 metrekarelik bize tahsis edilen bir yerimiz var. Bunun yanında da bir hayırsever tarafından bize verilecek bir alan var. 250 metrekarelik yer, Başbakanlık tarafından bize tahsis edildi. Orası şu anda cami alanı olarak gözüküyor. Ama biz orasını sağlık tesisi alanına çevireceğiz. Bu sezona bu plan tadilatı yetişmedi. Bu dönüşüm yapıldıktan sonra ve turizm sezonu bittikten sonra orada inşaata başlayacağız. Burada yapılacak olan sağlık ocağımızda hastane gibi poliklinikler olacak. Acil servis ve acil müşahede birimi olacak. Bazı laboratuarların yapılabildiği ve üstünde de arkadaşlarımızın kalacağı bir yer planlıyoruz. Bu yapılacak yer, oradaki ihtiyacı karşılayacak ve Keşan Devlet Hastanesi’ne sevkler azalacak. Hedefimiz bu.” 

Son Güncelleme: 18.06.2014 02:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol