Hizmet verilecekse, ücretsiz verilmeli

Hastane randevu sisteminden yakınmalar sürüyor

Hizmet verilecekse, ücretsiz verilmeli

Hastane randevu sisteminden yakınmalar sürüyor

06 Temmuz 2013 Cumartesi 01:43
Hizmet verilecekse, ücretsiz verilmeli
  

Keşan Devlet Hastanesi’nde Alo 182 randevu sistemine geçilmesiyle ilgili yakınmalar sürüyor.

Telefon ile randevu almak için Alo 182’yi arayan vatandaşlar, asgari 5 TL telefon ücreti ödediklerini, bununla da kalmayarak, sistemin bekletmesi nedeniyle bu ücretin 10 liraları bulduğunu belirterek, “Randevu sisteminin yararları olabilir ama devlet bir sağlık hizmeti verecekse, bunu ücretsiz olarak vermeli.” dediler.

Cumhuriyet Mahallesi’nden Mehmet Söğükler ve Bilgin Duran, konuyla ilgili olarak Medya Keşan’a yaptıkları şikayette şunları söylediler:

“Bu sistem ücretsiz bile olsa, ileri bir tarihe randevu verilmesi nedeniyle, sıkıntılı durumda ve beklemesi mümkün olmayan hastalar mağdur oluyor. Kaldı ki, telefon etme imkanı olmayan var, telefon kullanmayı bilmeyen var, parası kontörü olmayan var. Bu insanlar sağlık hizmeti alamayacak mı? Geçtiğimiz günlerde diş tedavisi gördük. Kontrol için 2 gün sonraya randevu verildi. Ancak yine ‘Alo 182’den randevu alacaksın’ dediler. Bu nasıl bir sistem? Sağlık Bakanı Edirne Milletvekili olduğu halde bu sıkıntıları yaşıyoruz. Siyasi partiler, biribiriyle söz düellosuna gireceklerine, bu konulara et atsınlar ve mağdur durumda olan vatandaşların sorunlarını çözsünler.”

 

 

Son Güncelleme: 06.07.2013 01:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol