mersin escort

Kaymakam Dınkırcı:

“Otokontrol, güvensizlik değildir”

Kaymakam Dınkırcı:

“Otokontrol, güvensizlik değildir”

04 Aralık 2013 Çarşamba 08:24
423 Okunma
Kaymakam Dınkırcı:
 Kantin işletmecileri ve kantinlerden sorumlu müdür yardımcıları hijyen eğitimi sertifikalarını aldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde yürütülen ve 3-4 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Gıda İşletmecilerinin Özel Hijyen şartları Gıda Güvenliği ve İnsan Sağlığının Korunması” konulu eğitim seminerine katılan okul idarecileri ve kantin işletmecileri dün düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldı.

Sevim Yenice Konferans Salonu’nda saat 15.00’te başlayan toplantıya Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar,  Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, okul müdürleri, kantinlerden sorumlu müdür yardımcıları ve kantin işletmecileri kayıldı.

KIYIM: 30 OKULDAN 69 KURSİYER KATILDI

Törenin açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Keşan İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, kursa Keşan’dan 30 okulun kantinlerden sorumlu müdür yardımcıları ve kantin işletmecisinin katıldığını ve 69 kişinin sertifika almaya hak kazandığını bildirdi.

DINKIRCI: BİRBİRİMİZİ DENETLEYEREK HİZMET ETMELİYİZ

Daha sonra belge dağıtımına geçildi. İlk belgeyi veren Kaymakam Bekir Dınkırcı, bu sırada yaptığı konuşmada, otokontrolün çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Otokontrol, bir güvensizlik değildir. Bizim insanlarımız hele hele çocuklarımız her şeyin en iyisine layıklar. Okul kantinlerinden geleceğimiz olan çocuklarımız, gençlerimiz faydalanıyor. Onların gıda güvenliği için bu kurs çok önemliydi ve düzenleyenleri ve katılanları tebrik ediyorum.  Alınan eğitim doğrultusunda ve otokontrolle birbirimizi denetleyerek hizmet verilmeli” diye konuştu.

KURTAR: OKULLARDA OBEZİTE TARAMASI YAPIYORUZ

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel’in kursu düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etmesinin ardından İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar da kısa bir konuşma yaparak okullarda başlattıkları obezite taraması çalışmaları hakkında bilgi verdi. Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bu yönde bir çalışma başlattıklarını ifade eden Kurtar,Bu çalışma bugüne kadar Keşan’da ilk defa yapılan bir çalışma oluyor.  Bu çocuklarımızın gelecekleri için çok önemli olan bir çalışma. Şu an tüm okullarda tarama yapıyoruz ve obezite sorunu tespit edilen öğrencilerimize yine Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak diyetisyen nezaretinde eğitim vereceğiz. Ayrıca bazı il ve ilçelerde olan “Beslenme Dostu Okullar” projesini de Keşan’da hayata geçirmek için çalışma yürütülmesini düşünüyoruz. Bu konunun da teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıya katılan tüm kursiyerler sahneye alınarak sertifikaları dağıtıldı.

Son Güncelleme: 04.12.2013 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol