Kutlama

Tıp Bayramı

Kutlama

Tıp Bayramı

14 Mart 2016 Pazartesi 00:17
Kutlama
 Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Tıp Bayramı’nı kutladı

Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç,  14 Mart Tıp Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı. Tanç’ın mesajı şöyle:
14 Mart 1827 tarihinde 'Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire' adlı tıp okulunun açılışı, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 1919 yılından günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, 'Sağlık Haftası' olarak kutlanmaktadır.
Hekimlerimizin gerek kendi uzmanlık alanlarında ürettikleri bilgilerle tıp dünyasına katkıları ve gerekse dünyada tıp alanında gelişmeleri yakından izleyerek insanlarımızın hizmetine sunmalarındaki özverili çalışmalarını, sağlığımıza ve hayatımıza olumlu ve eşsiz hizmetlerinden bilmekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”
--------------------------------------------------------

Erdin Bircan, Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Bircan’ın mesajı şöyle:
“En temel hak olan yaşam hakkının sürdürülebilmesini sağlayan doktorlarımız, bu kutsal görevin birer neferleridir.
Övgüye değer hizmetlerine her fırsatta tanık olduğumuz doktorlarımız, dünyadaki gelişmelerin dışında kalmamış, buluş ve çalışmalarıyla tıp bilimine yadsınamaz katkıda bulunmuştur. Yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı çalışmalarıyla tıp alanında adından söz ettiren bilim adamlarımız ve doktorlarımız Ulusumuzun övünç kaynağı olmuştur.
Tüm bu olumlu gelişmelere karşın sağlık sisteminin aksayan yönleri bulunduğu ve yurttaşlarımız ile doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu da göz ardı edilmemelidir.
Sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve yurttaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması, uzun süreli ve kalıcı çözümler gerektirmektedir. Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sektöründe yaşanan sorunlar, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir.
Büyük sorumluluklar üstlenerek, çalışmalarını yurdun dört bir yanında özveriyle sürdüren tüm sağlık personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onlara mesleklerinin saygınlığına yaraşır, rahat çalışabilecekleri ortam ve olanaklar sunulması sorunların çözümünde etkili olacaktır.
Her türlü şiddetten doktorları ve sağlık personelini korumak öncelikle devletin görevidir. Ancak sık sık doktorlara uygulanan şiddetle ilgili haberler almamız devletin bu görevini yerine getirmediğinin kanıtıdır. Vatandaşın sağlık sistemine ulaşması ve ücretsiz sağlık hizmeti almasının önüne engeller koyan AKP hükümetinin doktorlara bakışı da maalesef sorunludur.
Doktorlarımızın, birikimleri ve eğitimleriyle insanları daha uzun ve daha iyi koşullarda yaşatmak, sağlık sorunlarını gidermek için gösterdikleri çabaları takdirle karşılıyoruz.
14 Mart'ın yalnızca sorunların dile getirildiği bir gün değil, yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan doktorlarımızın sorunlarının çözümü konusunda umutların arttığı bir bayram olarak kutlanması dileğiyle, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık personelimizin Tıp Bayramı'nı kutluyorum.”
---------------------------------------------------------

Belediye Başkanı Özcan, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesini amaçlayan tıp biliminin geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olduğunu ifade eden Özcan, her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet'le birlikte sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşmasının ilke edinildiğini, Türk tıbbının doktorların ve diğer sağlık personelinin gösterdikleri üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesine koşut bir gelişim sergilediğini kaydetti.
Türk bilim adamlarının yurtta ve dünyanın çeşitli ülkelerinde önemli çalışmalar ve başarılarla herkesi gururlandırdığını belirten Mehmet Özcan“Tüm bu olumlu gelişmelere karşın sağlık sistemimizin aksayan yönleri de var. Yurttaşlarımız ile doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu da gözardı edilmemelidir. Sağlık hizmetlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları sonucunda, hastane ve nitelikli personel sayısında önemli artışlar kaydedilmesine karşın ülke genelinde adil ve dengeli bir dağılım ne yazık ki sağlanamamıştır.
Sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve yurttaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması, uzun erimli ve kalıcı çözümler gerektirmektedir. Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sektöründe yaşanan sorunlar, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir. Büyük sorumluluklar üstlenerek, çalışmalarını yurdun dört bir yanında özveriyle sürdüren tüm sağlık personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onlara mesleklerinin saygınlığına yaraşır, rahat çalışabilecekleri ortam ve olanaklar sunulması sorunların çözümünde etkili olacaktır. Bugün en güç koşullarda bile deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek kullanan, mesleğinde yetkinliğini kanıtlamış doktor kadrolarıyla ulus olarak övünmekte, doktorlarımızın özverili çalışmaları ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla geleceğe güvenle bakmaktayız. Sağlık hizmetlerinin niteliğinin yükseltilmesi, etkin ve ulaşılabilir kılınması, hastane koşullarının iyileştirilmesi, koruyucu doktorluk uygulamalarının yaygınlaştırılması, hasta-doktor iletişiminin eksiksiz sağlanabilmesi ve nitelikli personel gereksiniminin karşılanması yönündeki çabalara hız verilmelidir. Bireyin kendi sağlığına özen göstermesi ve beslenmeden iyileştirmeye kadar sağlık konularında bilinçlendirilmesi, doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin özverili çalışmalarını kolaylaştıracak ve sağlık hizmetlerinin evrensel ölçülerde sunulabilmesine önemli katkı sağlayacaktır.”
dedi.
Özcan, mesajının sonunda doktorlar ve sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı ve vatandaşlara da sağlıklı günler diledi.----------------------------------------------------------

Ergün Kurtar, Tıp Bayramı’nı kutlayarak mesaj yayımladı

Keşan İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kurtar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı. Kurtar’ın mesajı şöyle:
“İnsanların sağlıklı ve nitelikli yaşaması için, ülkemizin her yerinde fedakarca çalışan, tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.


Son Güncelleme: 15.03.2016 00:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol