Özel Keşan Hastanesi 2012 yılını değerlendirdi: Zirveyi yakaladık

Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Haydar Yıldırım, dün düzenlediği basın toplantısıyla 2012 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı.

Özel Keşan Hastanesi 2012 yılını değerlendirdi: Zirveyi yakaladık

Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Haydar Yıldırım, dün düzenlediği basın toplantısıyla 2012 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı.

05 Ocak 2013 Cumartesi 02:23
Özel Keşan Hastanesi 2012 yılını değerlendirdi: Zirveyi yakaladık
 Saat 14.30’da başlayan toplantıda, Yıldırım, ara başlıklar halinde şu konulara değindi:                                                        

AMACIMIZ DAHA KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ VERMEK”

“1998 yılında 10 hekim arkadaş Keşan ve çevresine daha nitelikli hizmet vermek amacıyla Keşan Tıp Merkezi’ni kurduk. 10 yıl sonra yani 2008 yılında da hastaneye dönüştük. Bugün 50 yataklı modern bir hastane yani Özel Keşan Hastanesi olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Amacımız daha kaliteli sağlık hizmeti vermek ve kaliteden ödün vermeden  çıtayı hep  yüksekte tutarak yolumuza devam etmektir.”

“30 HEKİM VE 125 ÇALIŞANIMIZ VAR”

“Hastane olarak kurulduğumuz 2008 yılından bugüne büyüyerek ve hep daha yükseğe çıkarak 2011 yılında zirveyi yakaladık. 2012 yılında ise 24 uzman hekim, 4 pratisyen hekim, 1 diş hekimi, 1 diyetisyen ve 125 çalışanımızla birlikte toplam 165 civarında kadroya ulaştık. Önceki yıla göre 1 uzman ürolog hekim eksiğimiz var. Ayrıca kuruluşumuzda cildiye branşı olmasına rağmen uzman doktor bulamadığımızdan kadromuz iptal edilmiş yeni talebimize de olumsuz cevap verilmiştir. Üroloji branşında bir hekim arkadaşımız çok yakında göreve başlayacaktır.”

“145 BİN POLİKLİNİK YAPTIK”

“2012 yılında poliklinik sayımız 145 bin, acil başvurumuz 18 bin 151, yatan hasta sayımız 6 bin 45, ameliyat sayımız bin 653, yeni doğan sayımız 612'dir . Bu rakamlarımız ürolog eksiğimizle bir önceki yılla hemen hemen aynı seviyede seyretmektedir. Bu gün ulaştığımız rakamlar 2008'de  başladığımız  rakamların bir misli önündedir. 2011'de zirveyi yakaladık ve bugün bu zirvede kalitemizden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz.”

“HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”           

“Daha önce hedeflediğimiz birçok hizmeti gerçekleştirdik. Geçen yıl yoğun bakım ünitemizi bir üst seviyeye çıkararak TÜ (Trakya Üniversitesi) Edirne Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesiyle aynı kaliteyi yakaladık. Bu yıl ünitemizi yeni donanımlarla takviye ederek büyütmeye çalışacağız. Geçen yıl ilave ettiğimiz koroner yoğun bakım ünitesini ve Çocuk yoğun bakım ünitesini olanaklar çerçevesinde geliştirmeye çalışacağız.”

“MR CİHAZIMIZ SADECE TEKİDAĞ VE EDİRNE’DE MEVCUT”

“Yine geçen yıl başında  manyetik rezonans (MR) ünitemizi hizmete dahil ettik. Ancak daha sonra ünitemizin yetersiz kaldığını  görerek bu yıl son model gelişkin yeni MR cihazıyla değiştirdik. Siemens firmasının son modeli olan cihazımız yüksek çözünürlük ve yüksek çekim kapasitesine sahiptir. Edirne ve Tekirdağ’da birer tane aynı cihazdan mevcuttur. Biz de Keşanımız ve yöresinin ihtiyacını karşılamak için elimizden geleni yapmaya çalıştık.”

MEME KANSERİ PROJESİNE GÖNÜLLÜ KATILDIK”             

Sağlık Bakanlığı'nın 40 ve 69 yaş arası bayanlarda meme kanseri tarama projesine Devlet Hastanesi ile birlikte ve gönüllü olarak katıldık. Hastalarımızdan hiçbir ücret talep etmeden 2 cerrahi polikiniği ile 2 yıl süreyle hizmet sunmaktayız.

MHRS İLE ÇALIŞIYORUZ              

“Hastanemiz 2 yıldır MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) ile çalışmaktadır. Başlangıçta aksaklıkları olmasına rağmen bugün randevu sistemi daha iyi çalışmaktadır. Hastalarımız telefonla ve internet aracılığıyla 24 saat hekimlerinden randevu hizmeti alabilirler.”

“EKSİK BRANŞLARIMIZI TAMAMLAYACAĞIZ”              

Üroloji uzmanımız bürokratik bazı işlemlerini  tamamladıktan sonra çok yakında hizmete başlayacaktır. Önümüzdeki dönem olanaklarımız ölçüsünde böbrek taşı kırma ünitesini de hedeflemekteyiz. Eksik branşlarımızla ilgili Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerimizi sürdürüyoruz. Keşan’da cildiye, psikiyatri, kalp ve damar cerrahisi ve estetik cerrahi uzmanı eksiği mevcuttur. Keşan Devlet Hastanesi’nin de bu konuda girişimlerini duymaktayız. İster biz ister Keşan Devlet Hastanesi, eksik branşlarımızı ve eksikliklerimizi  tamamlayarak olumlu bir rekabet içerisinde  hizmet kalitesini  yükseltmeye çalışıyoruz. İnsanlarımızın buna layık olduğunu düşünüyor ve yeni yılda herkese sağlık diliyorum.”

Son Güncelleme: 05.01.2013 02:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol