Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

“Çocuk parklarında sigara içilmeyecek”

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

“Çocuk parklarında sigara içilmeyecek”

17 Eylül 2014 Çarşamba 08:30
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
 Edirne Milletvekili Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Çocuk parklarında sigara içilmeyecek. Yetişkin parklarında da yine parkın bir köşesinde sigara içme alanı olacak” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet  Müezzinoğlu, 15-24 yaş arasında uyuşturucu maddeyi en az bir kere deneme oranının AB ortalamasının yüzde 30, Türkiye'de ise yüzde 2,7 olduğunu belirterek, “Bunu bir avantaj olarak görüyoruz bunu daha güçlü avantaja dönüştürmemiz lazım. Yüzde 2 veya 3 gencimizin denemiş olması bile bizde önemli bir teyakkuz hali” dedi.

Uyuşturucu özelliği söz konusu olan tüm ürünleri, kimyasal olarak yasak kapsamına aldıklarını söyleyen Müezzinoğlu, “Ben zaten bunu bilmiyordum dolayısıyla cezai müeyyideye tabi olmama gibi bir avantajı olmayacak. Uyuşturucuyla mücadelede kişinin danışma hizmeti almasına imkân sağlayan ancak kimliğin bilinmeyeceği özel bir telefon hattı kurulacak. Açık alanlardaki restoran, kafelerde sigara içilen alan, sigara içilmeyen alan olacak. Şu anda oranları konusunda henüz karar vermiş değiliz. Üçte bir alan gibi alan, sigara içilebilen alan, bunu yüzde 25'e kadar indirmek gibi bir bakışımız da var. Bunun için hedefimiz, yılbaşı veya 2014 sonu itibarıyla.”

ÇOCUK PARKLARINDA SİGARA YASAKLANACAK

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu“Çocuk parklarında sigara içilmeyecek. Yetişkin parklarında da yine parkın bir köşesinde sigara içme alanı olacak. Hastane bahçelerinde, cami avlularında, AVM, hastane girişlerinde, dışarıda giriş kapısında belirli mesafe çizgiler çizilecek. O mesafe dışında sigara içme alanları yapılacak.”

 

Son Güncelleme: 18.09.2014 08:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol