‘Uluslararası Mektup Yazma Yarışması’nın konusu Kovid-19

UPU (Dünya Posta Birliği)'nin düzenlediği "Uluslararası Mektup Yazma Yarışması"nın konusu bu yıl, "Ailenden Birine Kovid-19 Hakkındaki Deneyimlerinle ilgili Mektup Yaz" oldu. 

‘Uluslararası Mektup Yazma Yarışması’nın konusu Kovid-19

UPU (Dünya Posta Birliği)'nin düzenlediği "Uluslararası Mektup Yazma Yarışması"nın konusu bu yıl, "Ailenden Birine Kovid-19 Hakkındaki Deneyimlerinle ilgili Mektup Yaz" oldu. 

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Mart 2021 Cuma 09:58
‘Uluslararası Mektup Yazma Yarışması’nın konusu Kovid-19

HABER MERKEZİ

PTT Keşan Merkez Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirmede, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin (PTT AŞ) Dünya Posta Birliği'nin düzenlediği mektup yazma yarışmasına katılım için Türkiye'deki gençlere bir fırsat sunduğu belirtilerek, "Yarışma; dijital iletişim kanallarının giderek yaygınlaştığı günümüzde, mektup kültürünün canlandırılmasının yanı sıra gençlerin düşüncelerini net bir şekilde ifade etme becerisini geliştirmeyi hedefliyor.  Ülkemizden yarışmaya katılanların mektupları, alanında uzman PTT AŞ yetkililerinden oluşan bir komisyon tarafindan değerlendirilecek. Mektubun yapısı, konuya bağlılık, yaratıcılık ve dilin kullanımı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulacağı değerlendirme sonucunda birinci seçilecek mektup, UPU'ya gönderilerek, diğer ülkelerde birinci olan mektuplarla yarışacak ve ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek. UPU tarafından belirlenecek uluslararası jüri üyeleri ise, her ülkeden gönderilen mektupları değerlendirerek en iyi üç mektubu belirleyecek. Ödüller Sahiplerini Bulacak Dereceye giren 3 yarışmacıya PTT AŞ tarafindan çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda l'inci olan yarışmacıya 1500 TL, tablet bilgisayar ve kişisel pul albümü, 2'nci olan yarışmacıya 1000 TL ve kişisel pul albümü, 3'üncü olan yanşmacıya ise 500 TL ve kişisel pul albümü hediye edilecek. UPU'nun ülke birincileri arasından yapacağı değerlendirme sonucunda ise Vinci olan yarışmacıya altın, 2'nci olan yarışmacıya gümüş ve 3'üncü olan yarışmacıya bronz madalya= yanı sıra ilk üçe giren yarışmacılara katılım sertifikaları takdim edilecek. UPU tarafından belirlenecek bazı mektuplara da özel mansiyon ödülü verilecek. Katılımcılar Mektuplarını PTT İş Yerlerinden Gönderecek Katılımcıların, kendi el yazıları ile yazmış oldukları mektupları (içerisine çizimler de eklenebilir) ve gerekli belgeleri 9 Nisan 2021 tarihine kadar PTT iş yerlerinden göndermeleri gerekiyor. Katılımcıların mektuplannı Türkçe ya da doğrudan İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde 800 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlaması şartı bulunuyor. Yarışma sonuçları 26 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen tüm yarışmacılar ilgili detaylara www.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilecek." ifadelerine yer verildi. 

Türkiye'de PTT AŞ tarafından organize edilen yarışmaya 9-15 yaş arasındaki gençlerin katılabileceği de bildirildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol