Vali Şahin:

“B planı, doğalgazın rafa kalkmasıdır..!”

Vali Şahin:

“B planı, doğalgazın rafa kalkmasıdır..!”

08 Aralık 2014 Pazartesi 08:07
Vali Şahin:
 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı açıklamada Keşan’a doğalgaz gelmesi konusunda tarihin 31 Aralık 2014’e kadar uzatıldığını dikkat çekerek, Keşanlılar’ı duyarlı olmaya davet ederek, bu sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

B planının doğalgazın rafa kaldırılması olduğunu ifade eden Şahin, “Biz sözümüzdeyiz. B planımız var. Plan açılmıştır.  B planı rafa kalkmasıdır. Bu planı artık 10 sene sonra mı yakalarız ne zaman bilemem. Biz planımızı açıkladık.” dedi.

SİZ İSTEYECEKSİNİZ Kİ DOĞALGAZ YANACAK

Dursun Ali Şahin, basın mensuplarının kendisine yönettiği, Daha önce yaptığınız açıklamada Ekim-Kasım aylarında Keşan’da doğalgazın yanacağı iddiasında bulunmuştunuz. Şimdi ne olacak?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi: “Siz istemedikten sonra ben zorla mı yakacağım. Siz isteyeceksiniz ki doğalgaz yanacak. Olacak ama ben inanıyorum ki Keşan halkı hislerine güvenen bir halktır. İpsala’da da başladı. Gayette hızlı gidiyor. Uzunköprü de Keşan gibi yavaş gidiyor. BOTAŞ’ın buraya çevrim istasyonu kuracağı belli. Ama ne olacak bilmiyorum. Bu konuda bir görüşme yapmamız gerekecek.”

KAMU KURUMLARINI BEN ÖDEYECEĞİM

“Kamu kurumlarının bağlantı bedeli yatırıldı mı?” sorusunu da cevaplayan Şahin, “Kamu kurumlarını ben ödeyeceğim. 35-40’a yakın kamu kurumu var. Hepsini Edirne Valiliği olarak ödeyeceğiz. Bunların paralarını ben kendim göndereceğim. 35 tane kurum 12 bin lira civarında bir şey yapıyor. Keşan halkının sağlığı için 12 bin lirayı ben Edirne Valiliği olarak vereceğim. En geç ocak ayına kadar Keşan’daki tüm kamu kurumlarının abonelik bedeli yatırılacaktır. Ama önce Keşan halkının hareketlenmesi gerekiyor. 1 günlük sigara parasını ayırsa Keşan halkı bu iş olacaktır.” diye konuştu.

Son Güncelleme: 08.12.2014 08:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol