Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu:

“Şu anki belediye binasının bulunduğu alana hem yeni belediye hizmet binasını hem de düğün salonunu yapacağız”

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu:

“Şu anki belediye binasının bulunduğu alana hem yeni belediye hizmet binasını hem de düğün salonunu yapacağız”

11 Eylül 2014 Perşembe 00:31
Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu:
 Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, Gaziantep ve Şanlıurfa illerine gerçekleştireceği ziyaretler ve beldede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin davetlisi olarak bölgeye gideceğini belirten Uslu, 2-3 günlük bir programımız olacak. Bölgede temaslarımız olacak. Bazı isteklerimiz olacak. AK Parti Seçim Koordinatörü Bahaddin Özbulut ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret edeceğiz.” dedi.

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NDEN GELDİLER

Sultangazi Belediyesi teknik elamanlarının beldeyi ziyaret ettiğini ifade eden Nuran Uslu, şunları söyledi: “Düğün salonu ve belediye binası projesi ile ilgili bilgiler aldı. Bu aşamadan sonra projesini çizecekler. Şu anki belediye binasının bulunduğu alana hem yeni belediye hizmet binasını hem de düğün salonunu yapacağız. Projenin otopark, otoparkın üzerinde belediye binası ve en üst katıda düğün salonu olarak düşünüyoruz. Mevcut açık hava düğün salonumuz da hizmet vermeye devam edecek. Buranın da üstünü kapatacağız. Açık hava düğün salonunun olduğu yerde dükkân sahipleri var. Buraya yeni bir salon yapmaya kalksak protokol yapılması gerekecek. Bu da işin uzaması anlamına geliyor. Belediye hizmet binası ile ilgili projenin tamamlanmasından sonra kalan alanı da yeşil alan olarak değerlendireceğiz.”

İLBANK’TAN GELECEKLER

Belde de bazı alanların imara açılması ile ilgili yapılan çalışmaların sürdüğünü dile getiren Nuran Uslu, “Geçtiğimiz hafta içerisinde İlbank’tan bir ekip gelerek beldemizde gerekli çalışmaları gerçekleştirdi. Jeolojik etüt raporları da oluşturulmuş durumda. Şuanda son aşamaya geldik. İlbank yaptığı çalışmaları Valiliğimize gönderecek. Oradan da karar alındıktan sonra Kadastro Müdürlüğü’ne bildirilecek ve yerler imara açılmış olacak.” diye söyledi.

MERCAN İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Basın mensuplarının Kasım ayı içerisinde yapılması beklenen AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın genel kurul toplantısı ile ilgili görüşlerini sorması üzerine Uslu, “Belediye başkanı olarak teşkilatlar ile ilgili çok yorum yapmamız doğru olmaz. Muhakkak aday olacak arkadaşlarımız vardır. Ancak neticede bugüne kadar ilçe başkanlarımızdan hiçbiriyle sıkıntım olmadı. Şu andaki İlçe Başkanı Mustafa Mercan ile de gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 12.09.2014 08:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol