Bircan, referandum çalışmalarına devam ediyor

HABER MERKEZİ

Bircan, referandum çalışmalarına devam ediyor

HABER MERKEZİ

29 Mart 2017 Çarşamba 00:04
Bircan, referandum çalışmalarına devam ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, referandum çalışmalarına Keşan’da devam ederek, “Hayır yollarındayız. 16 Nisan’a kadar yorulmadan tüm köyleri, mahalleleri, beldeleri, ilçeleri gezeceğiz ve yurttaşlarımıza referandum konusunda doğruları anlatacağız.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Keşan FM’in canlı yayın konuğu olarak yaklaşık 1 buçuk saat açıklamalarda bulundu. Bircan, referandumda anayasa ve yasalara aykırı olarak evet diyenlere, devletin her imkanının tahsis edildiğini hatırlatarak, “Ankara, Kızılay ve Ulus’ta polis açık açık, ‘evet dağıtabilirsiniz, hayır yasak’ diyebiliyor. Cumhurbaşkanının toplantısına katılmayan muhtar görevden alınabiliyor. Böyle demokrasi olmaz. Daha tek adam gelmeden bunları yapanlar, Allah korusun referandum geçerse neler yapmaz. Bu yüzden diktatörlüğe hayır diyoruz.” diye konuştu.

CHP’li Bircan, radyo yayınından sonra 23'üncü dönem Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu'yu CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ile ziyaret etti. Bircan, Uslu ve Gümülcineli, referandum üzerine değerlendirmelerde bulundu.

BİRCAN ADD’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Bircan, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Keşan Şubesini, şube yönetim kurulu üyesi de olan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ile ziyaret etti. ADD’nin Türkiye’nin en önemli derneklerinden biri olduğunu kaydeden Bircan, “Cumhuriyet ve demokrasi mücadelemizde her zaman en yanımızda olan ADD,  bizim için çok değerlidir. Bu ihanet teklifine baştan beri ‘Hayır’ diyen ADD’ye şükranlarımı sunuyorum. Her zaman yan yana ve omuz omuzayız.” diye konuştu.  

Erdin Bircan, Yenimuhacir Beldesinde de yurttaşlarla buluşarak referandumu anlattı. “Her Allah’ın günü, günde birkaç kez devletin parası ve imkanları ile Anayasa’ya göre hala tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanını evet propagandası yaparken izliyorsunuz. 14- 15 kanal aynı anda canlı veriyor. Biz Hayır’ı anlatmak için televizyon kanalı bulamıyoruz. Salonları bize vermiyorlar. Bu mu demokrasi? Biz de köy köy, sokak sokak, belde belde gezerek tek tek anlatıyoruz yapılacak değişiklikle ülkemizin başına gelecekleri. Tek adama hayır demek vatani görevdir.” diyen Bircan, Yenimuhacir’e  “Hayır”a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Son Güncelleme: 29.03.2017 00:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol