mersin escort

Bircan’ın çabası sonuç verdi: Keşan- Enez yolu yapılacak

HABER MERKEZİ

Bircan’ın çabası sonuç verdi: Keşan- Enez yolu yapılacak

HABER MERKEZİ

22 Mayıs 2017 Pazartesi 11:14
906 Okunma
Bircan’ın çabası sonuç verdi: Keşan- Enez yolu yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Keşan Enez yolu için 98 milyon 58 bin TL’lik ödeneğin ayrıldığının bilgisini vererek, “Yoğun uğraşlarımız sonucu 58 km’lik Keşan- Enez yolu yapılacak. Ancak hükümet yoğun çabalarımıza rağmen duble yol talebimizi reddetti. 300 bin kişinin kullandığı yere tek yol yapacak” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın ısrarla takip ettiği, üzerine 4 soru önergesi, sayısız basın açıklaması ve Meclis konuşması yaptığı Keşan- Enez yolu hakkında son soru önergesine yanıt veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “2017 yılı yatırım programı devlet ve il yolları onarımı global projesi detayında 98.058.000 TL proje bedeli ile 58 km tek ol (TY) standardında yeni iş olarak alınmıştır.” bilgisini verdi.

Bircan’ın önergesinde yer alan yolun yapım takvimine yönelik soruları yanıtsız bırakan Bakan, 15 yıllık AK Parti iktidarında Keşan-Enez yolu için yapılan tek işin Enez Kavşağı- Kılıçköy arasındaki 5 km’lik yol olduğunu da itiraf etti.

Bircan, “Yolun programa alınması önemli ancak hala serbest bırakılan bir para yok, işin başlaması yok, ne zaman biteceği belli değil. 5 km’lik Enez Kavşağı- Kılıçköy arasındaki iyileştirmeyi 2 yılda yaptıklarını ifade eden Bakanlık 58 km’lik yolu kaç yılda yapacak takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Yolun duble yol olması gerektiğini baştan beri ifade ediyorum” diyen Bircan, konunun takipçisi olacağını, yolun bir an önce duble yola çevrilmesi ve bitirilmesi için çalışmalarına devam edeceğini de açıkladı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol