CHP İpsala İlçe Başkanı Dirik, sordu:

“Üretici, 120 bin ton çeltiği nereye sattı?”

CHP İpsala İlçe Başkanı Dirik, sordu:

“Üretici, 120 bin ton çeltiği nereye sattı?”

21 Aralık 2012 Cuma 02:34
CHP İpsala İlçe Başkanı Dirik, sordu:
* AK Parti İpsala İlçe Başkanı Gürkan’ın, TMO tarafından bugüne kadar 11 bin ton çeltik alındığını ifade etttiğini söyleyen CHP İpsala İlçe Başkanı Tevfik Dirik, İpsala genelinde 150 bin ton civarında çektik üretildiğini hatırlatarak, “Bu övünçle söylenecek bir rakam mıdır?” diye sordu.  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala İlçe Başkanı Tevfik Dirik, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İpsala İlçe Başkanı Murat Gürkan’ın açıklamalarına yazılı olarak cevap verdi.

Gürkan’ın, TMO’nun bugüne kadar11 bin ton çeltik alımı yaptığını ifade ettiğini söyleyen Dirik, “Doğrudur! Fakat bu, övünçle söylenecek bir rakam mıdır? İlçemizde kayıtlı ekim alanı, 200 bin dekar olduğuna göre, dekar başına ortalama üretim miktarı da 750 kilogram olduğundan, ilçemiz genelinde toplam 150 bin ton çeltik üretimi gerçekleşmiş oluyor. Bu hesaba göre üretilen 120-130 bin ton çeltiği üretici nereye sattı? Bu da bize, TMO’nun <Çiftçinin Kara Gün Dostu> olma politikalarının AKP iktidarı döneminde değişmiş olduğunu göstermektedir.” dedi.

Çeltik üreticilerinin, ürününü, belirlenen taban fiyat üzerinden TMO’ya vermiş olsa bile, randıman kıstasları üzerinden yeniden bir fiyat belirlenmesi yöntemi uygulandığını hatırlatan Dirik, bu hesapla Gürkan’ın söz ettiği gibi ortalama 1000-1100 TL/Kg fiyattan sözetmenin  mümkün olmadığını vurguladı.

CHP İpsala İlçe Başkanı Tevfik Dirik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Biz CHP olarak, partimizin tarım politikalarını ve çiftçimize bakışını meydanlarda söyledik. Bizler tarımın her alanında, üretenin, üreticinin sorunlarını, her yerde ve her zaman dile getirmeye devam edeceğiz. 
Halkımızın sorunlarını, sıkıntılarını dile getirmek ve sorunların çözümünde öngörülerimizi söylüyoruz, söylemeye devam edeceğiz, çünkü biz halkın partisiyiz.Çünkü biz halkın sorunlarını, sıkıntılarını, doğrudan halktan öğreniyoruz.
Biz, CHP İlçe Örgütü olarak, ilçemizde ve ülkemizde, her türlü haksızlığa, antidemokratik uygulamalara, açlığa ve yoksulluğa, Genel Merkezimiz ve diğer il, ilçe örgütlerimizle, ilkeli ve tutarlı politikalarımızla karşı duruşumuzu sergiliyorsak, ezilenin ve mazlumun yanındayız demektir.
Genel Başkanımız ve MYK’mızın değerli üyeleri, ülkemizin çıkarlarını ve <Tam Bağımsız Türkiye> söylemini, uluslararası platformlarda her zaman savunmuştur. Hiçbir zaman, kimsenin önünde el pençe durarak değil, onurlu ve ülkemizin onuruna yaraşır durmakla övünçlüyüzdür. 
Sözlerimizi bu doğrultuda, esirgemeden söylemeye devam edeceğiz.” 

CHP İpsala İlçe Örgütü olarak, Ankara’dan atanmadıklarını, tabanın söz ve karar yetkisi doğrultusunda seçilen delegelerin oylarıyla göreve geldiklerini de dile getiren Dirik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu vesileyle, yaklaşan 2013 yılının, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada, barış, özgürlük, tüm insanlara mutluluk getirmesi dileklerimle ve siyasi üslupların daha seviyeli olması temennileriyle saygılar sunarım.”

Son Güncelleme: 21.12.2012 02:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol