CHP’de coşkulu İktidara Yürüyüş Yemeği GELİYOR GELMEKTE OLAN

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığının düzenlediği “İktidara Yürüyüş Yemeği” 1 Haziran 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

CHP’de coşkulu İktidara Yürüyüş Yemeği GELİYOR GELMEKTE OLAN

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığının düzenlediği “İktidara Yürüyüş Yemeği” 1 Haziran 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
03 Haziran 2022 Cuma 10:21
CHP’de coşkulu İktidara Yürüyüş Yemeği  GELİYOR GELMEKTE OLAN

BÜLENT SAYLAM

Saat 19.30 sıralarında başlayan yemeğe partililer yoğun ilgi gösterdi. Yemeğe CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, önceki dönem Edirne Milletvekilleri Rasim Çakır, Kemal Değirmendereli, İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Meclis Üyesi Orhan Çakır,  çevre ilçe ve belde belediye başkanları, çevre ilçe ve belde başkanları, gençlik ve kadın kolları, il genel meclisi başkan ve üyeleri, belediye meclis üyeleri, önceki dönem CHP Keşan İlçe Başkanları, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ve TB (Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Üyeleri, Keşan Esnaf Odaları, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, partililer katıldı. Yemekte 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili aday adayı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş’ın kalabalık bir grupla gelmesi dikkat çekti.

Yemeğin sunuculuğunu yapan Emine Ceren Çayır Yılmaz’ın, açılış konuşmasından sonra saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Yılmaz, genel başkan yardımcıları ve milletvekillerinin yemek için gönderdikleri mesajları okudu. 

Yılmaz daha sonra CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ı kürsüye davet etti. Pekcan’ın konuşmasından önce konuklara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sesinin olduğu animasyon sunuldu.

İÇİMİZDEKİ UMUDU, HEYECANI VE VARACAĞIMIZ NOKTAYA OLAN İNANCIMIZI ARTTIRIYOR

Animasyonun ardından konuşmasına başlayan Pekcan, partilileri selamladıktan sonra şunları söyledi: “Sevgili konuklar, karanlığın en yoğun olduğu zaman aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Bizler Mustafa Kemal'in çocuklarıyız. Bizler onun yolundan yürümeye devam edeceğiz. Yaklaşık 2,5 senelik uzatılmış ilçe Başkanlığı görevimizde bu akşam 2013’ten sonra ilk defa bir araya gelerek ‘bizler neler yaptık?’ ‘nereye vardık? sizlere kendimizi ‘ne kadar anlatabildik?’ diye böyle bir gecede tüm dostlarla bir araya gelmek istedik. Sizleri bu kadar kalabalık görmek, içimizdeki umudu, heyecanı ve varacağımız noktaya olan inancımızı arttırıyor. 2.5 senedir tüm ekonomik krize rağmen tüm pandemiye rağmen elimizden geldiğinden fazla çalıştık. Bu akşam bu katılımla en son teşekkürü de Cumhuriyet Halk Partisi'nin sevgili ve cefakâr üyelerine etmek istiyorum, iyi ki varsınız.”

“Bunca zaman içinde en çok canımızı acıtan şey, yaklaşık 27 sene yönettiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi'nin kaybetmek oldu. Bana bununla ilgili soru sorduklarında bazen verecek cevap bulamadım. Bazen yutkundum. Bazen bir şeyler söylemeye çalıştım. Ama buradan çıkamadık. Şimdi bu akşam size sormak istiyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak önümüzdeki yaklaşık 2 sene kalan seçimde tüm gücümüzle Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Keşan Belediyesi’nin en yüksek yerine dikmek için yola çıktık ve varız siz de var mısınız?” 

GELİYOR GELMEKTE OLAN

“Önümüzde bir genel seçim var. Muhtemelen erken olacak. Keşan örgütü, Edirne örgütü ve Türkiye’deki tüm örgütlerimiz güçlü olarak çalışıyor. Genel başkanımız diyor ki: Parti içinde herkes ‘ben ne olacağım?’ sorusunu soruyor. Bazılarının derdi partiyi iktidar yapmak değil, partide koltuk kapmak peşinde ‘nasıl belediye başkanı nasıl milletvekili olurum derdinde?’ CHP’nin acilen bir dava partisine dönüşmesi lazım. Bize davasına inanan her türlü saldırıya karşı koyacak ideolojik donanıma sahip, inançlı dava adamları lazım. Bunu şiar edinerek çalışmaya devam ediyoruz. Unutmayın borcumuz var. Ödemeniz gereken bir borç var. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Dumlupınar'da şehit ve gazi olanlara ödememiz gereken bir borcumuz var. Gezi’de canlı kaybedenlere Ankara Garında katledilenlerin Deniz Gezmiş'e Ulaş’a Hüseyin'e borcumuz var. O zaman size bir kere daha soracağım? Biz olabilecek en yakın seçimde. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Millet İttifakı’nın iktidar olması için bu tek tek adam rejiminden kurtulmak için o saray yönetiminin bitmesi için yola çıktık. Hep beraber bu iktidar için millet ittifakı için var mısınız?” 

Konuşmasının sonunda partililere “Geliyor Gelmekte Olan” yazılı atkıları ellerine almalarını isteyen Pekcan, “Hep beraber haykıralım. Yalnızca Keşan duymasın, Ankara'da Beştepe'deki saray da duysun ‘Geliyor Gelmekte Olan” dedikten sonra partililer de “Geliyor Gelmekte Olan” diyerek yanıtladı.

20 YILLIK AKP KARANLIĞINDAN AYDINLIĞA ÇIKACAĞIZ

Pekcan’ın konuşmasının ardından Yılmaz, kürsüye CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nu davet etti. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Bu tabloya gördüğüm zaman şunu söylemek içimden geçiyor. Gidiyor, gitmekte olan; Geliyor, Gelmekte Olan. Partimiz o kadar büyük ki 100 yıllık, bir parti, 100 yıllık bir partinin bir neferi olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. İktidara hazırız. Bu bir iktidar buluşmasıdır. Önümüzdeki günlerde 20 yıllık AKP karanlığından aydınlığa çıkacağız. Üreten bir ülke kuracağız. Hakça bölüşen bir Türkiye kuracağız sizlerle birlikte hepinize iyi akşamlar diliyorum. ” Gaytancıoğlu konuşmasını “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganıyla bitirdi.

ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRIYORUZ

Gaytancıoğlu’nun konuşmasının ardından Yılmaz, kürsüye CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’yı davet etti. Pekcanlı, şöyle konuştu: “İktidara giden bir partinin yemeğinde bu kadar çok güzel katılımcılar olunca partimizin ve Trakya'daki büyüğü çok değerli Faik Öztrak burada olunca çok fazla söz söylememek gerektiğine inanıyorum. Hepiniz hoş geldiniz diyorum. Çok değerli büyüklerim var. Burada yanlarında büyüdüğüm insanlar var artık. Yaz mevsimi itibariyle de çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yoğun bir denetimden başarıyla çıktık. Ben bütün örgütümüze, bütün ilçe başkanlarıma, belediye başkanlarıma bu dönemde başarılar diliyorum. Hepinize afiyet olsun.” 

ÜLKE YÖNETİLMİYOR. ÜLKEMİZ SAVRULUYOR

Pekcanlı’nın konuşmasının ardından Yılmaz, kürsüye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ı davet etti. Öztrak, partilileri selamladıktan sonra konuşmasında şu ifadeleri kullandı:  “Ülke yönetilmiyor. Ülkemiz savruluyor. O günden bugüne bakıyorum. Türkiye olarak ekonomik krizi, devlette çok ciddi bir yönetim krizini beraber yaşıyoruz. Her şey yıprandı. Bugün geldiğimiz noktada bir ucube rejimle yönetiliyoruz. Ve o ucube rejimin başındaki kişi önce, millete bağırdı, çağırdı; sonra hakaret etti, yetmedi bugün küfür etti, iftira etti. Evet, bugün bugüne kadar bu ülkede her şeyi görmüştük ama milletine iftira eden, milletine küfür eden bir Cumhurbaşkanı ilk defa görüyoruz. 

1923 ve 2002 yılları arasında 79 yılda 57 hükümet iş başına gelmiş 713 milyar TL para harcamışlar. Bu parayla Sümerbank'ı yapmışlar, TÜPRAŞ’ı yapmışlar. TELEKOM’u kurmuşlar, PETKİM’i kurmuşlar, Ereğli Demir Çelik Fabrikası, iskenderun Demir Çelik Fabrikalarını, çimento fabrikalarını, gübre fabrikaları kurmuşlar. 2002 yılında Erdoğan işin başına gelmiş. Tam 2 trilyon 640 milyar TL harcamış. Bundan önceki hükümetler Türkiye'yi dünyanın ilk 20 büyük ekonomisi arasına sokmuşlar; bu, 2 trilyon 640 milyarı harcayıp ülkeyi ilk 20 ekonomiden düşürmüş. 

Bu beceriksizlikleri unutturmak için millete küfür ediyorlar. Daha sabah elektriğe yaptıkları zam ortada, daha sabah doğalgaza yaptıkları zam ortada. Millet benzin alamaz hale geldi. Gübreye yapılan zamma bakın gübre 10 lira. Artık çiftçi tarlasına tuzluk ile gübre atsın. Bu hale getirdiler memleketi. Bu hükümet çıkıp buğday fiyatını ilan etmedi. Buğdayın fiyatı belli. Ne duruyorsunuz? Bir an önce şu buğdayı kilosuna 8 buçuk lirayı verin. Çiftçi rahat etsin. Tarladaki yangın sönmeden. Mutfaktaki yangın sönmez. Bu gidişle yaz aylarında hiçbir şey ucuz olmayacak. 

HESAP SORDUĞU PARTİ KUVAYİ MİLLİYE’NİN PARTİSİDİR

Her gün hayat pahalılığı, milletimizi biraz daha ezecek. Ne diyorlardı? 2023’te Karadeniz gazını evlerimize vereceklerdi. Bu sabah gaza % 30 zam yaptı. Bugün kalkmış Kılıçdaroğlu’na 10 tane soru soruyor. Sen önce Kılıçdaroğlu'ndan soru sormadan önce o ağzını bir yıka dişlerini fırçala. Değerli dostlarım, hesap sorduğu parti Kuvayi Milliye’nin partisidir. Hesap sorduğu genel başkan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti nin kurmuş olduğu partinin genel başkanıdır. Hesap sorduğu parti Mustafa Kemal Atatürk’ün benim iki büyük eserim var. Bunlardan bir tanesi Cumhuriyet, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Devletin bütün kurumlarını tahrip ettiler. Liyakat diye bir şey bırakmadılar. Gençler artık devletin yaptığı hiçbir sınava güvenmiyor. Yandaşlık aldı yürüdü. Ve son olarak bu metal yorgunu kadrolarla bu ülke yönetilemez. 3 tane yeniye ihtiyacımız var. Yeni kurallar, yeni kurumlar, yeni kadrolar. Cumhuriyet Halk Partili olmaktan her zaman gurur duyuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partidir ve ülke ne zaman dara düşse ülkeyi o dar boğazdan çıkaran parti hep Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Şimdi artık bunlardan kurtulmanın zamanı gelmiştir. İttifak ortaklarımızla birlikte bu ülkeyi düze çıkarmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. Şunu açıkça ifade edeyim. Bugün bütün bu yaşadıklarımızın, yani bu birlikteliğin altılı ittifakın tek bir mimarı var. Bunu bir arada tutan sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Devletle olan bilgisiyle, siyaset adamlığıyla bundan sonra da her makama layıktır. Benim gönlümden resmi olarak söyleyemiyorum ama benim gönlümden kendisini cumhurbaşkanlığı koltuğunda görmek her zaman geçiyor, geçmeye devam edin. 

Konuşmamı bitirirken hep beraber şunu diyelim arkadaşlar. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

Yemek Grup Dört Yol’un şarkılarıyla devam etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol