Değirmendereli:

“Trakya'dan %70-75 oranında oy alacağız”

Değirmendereli:

“Trakya'dan %70-75 oranında oy alacağız”

31 Temmuz 2014 Perşembe 09:16
Değirmendereli:
 Bayramın ilk günü olan 28 Temmuz 2014 Pazartesi günü Keşan’a gelerek, partisinin düzenlediği bayramlaşma törenine katılan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, cumhurbaşkanlığı seçiminde, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Trakya’dan %70-75 oranında oy alacağına inandığını bildirdi.

Saat 09.30’da Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Lokali’nde başlayan ve Değirmendereli’nin yanısıra, CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile partililerin katıldığı bayramlaşma töreninin açılış konuşmasını yapan Gümülcineli, “Keşan’dan ve beldelerimizden, köylerimizden katılan, bugünü bizlerle paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizi onurlandırdınız, hepinize hoş geldiniz diyorum. Cümlenize ailelerinizle birlikte iyi, sağlıklı bayramlar geçirmenizi diliyorum.” diyerek, sözü Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli’ye bıraktı.

Sözlerine, “Değerli partililerimin, öncelikle sevgi ekeceğimiz, saygı ekeceğimiz, barış ekeceğimiz 10 Ağustos tarihinden önce bu sevginin saygının ekileceğinin müjdecisi olan Ramazan Bayramını kutluyorum.” diyerek başlayan Kemal Değirmendereli, bayramlaşmaya katılan partililere teşekkür etti ve bu katılımın, 10 Ağustos’ta Türkiye’nin önünü açacak seçimde CHP Keşan örgütünün başarısını en yüksek seviyede sağlayacağının göstergesi olduğunu söyledi.


TRAKYA’DA %70-75

Değirmendereli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“10 Ağustos tarihi Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir tarih. Bu konuda hepimize çok önemli görevler düşüyor. Ben hem Trakya’da hem de partimin görevlendirdiği Türkiye’nin her yerinde bu anlamda çalışmalarıma devam ediyorum. Trakya’da oy oranımızın %70-75 oranında olacağını tahmin ediyoruz. Bu oy oranını düşürme çalışmalarının en somut kanıtını da geçen cumartesi günü ‘İtirazım var’ bildirisinin bütün Trakya’da dağıtılmasıyla görüyoruz. İktidar partisinin Cumhurbaşkanı adayının 10 Ağustos tarihinden ne kadar çok korktuğunun kanıtıdır. Çankaya’ya çıkmasının çok tehlikede olduğunu gördüklerinin kanıtıdır. Atatürkçü Demokratlar Platformu diye naylondan, yasal bir zemini olmayan, tamamen sanal, AKP güdümlü bir platform tarafından dağıtılan bir bildiri ile farklı nedenlerle seçime katılmak istemeyen vatandaşlarımız hedefe alınmak istenmiştir.  Tamamen AKP argümanlı bu bildiri, 10 Ağustos’taki seçimden endişelerinin göstergesidir.”

Sandıklara sahip çıkmanın bu seçimlerde de çok önemli olduğunu vurgulayan CHP Edirne Milletvekili Değirmendereli, “Sandığa gitme konusunda direnç gösteren eşimizi dostumuzu mutlaka sandığa taşımamız gerekiyor. Zira seçimleri, geçerli oyların %50’sinden fazlasını alan aday kazanıyor. Geçersiz oy kullanılmaması ve dikkatli oy kullanılması da önem kazanıyor.” dedi.

SEL FELAKETİYLE

İLGİLİ ÇALIŞMALAR

SÜRÜYOR

Edirne, Keşan ve Trakya CHP örgütlerinin, oy oranını yakalama konusunda en büyük katkıyı sağlayacaklarına ve Türkiye için önemli olan bu seçimden iyi bir oy oranı ile çıkacaklarına canı gönülden inandığını kaydeden Kemal Değirmendereli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Seçimin dışında, meclis genel kurulunda bölgemizde yaşanan sel felaketiyle ilgili de çalışmalarımız oluyor. Mecliste düzenlediğim basın toplantısıyla bu sorunu ulusal basına taşıyarak gündemde olmasını sağladım. Araştırma komisyonu kurulması önergesi verdik ve AKP’liler de önergemizi kabul etti ancak bunun komisyon olarak değil de torba kanunda yer alması şeklinde olmasını önerdiler. Bunun takipçisi olacağım. Onun dışında örgütlerimizle yine bölgemizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçelerimizi, köylerimizi beldelerimizi, deniz boylarını gezeceğiz ve 10 Ağustos’ta en yüksek oyu almak için çalışacağız. Esas önemli olan AKP’nin yoğun oy aldığı bölgelerde bir dönüşüm olduğunu görüyoruz. Güzel bir 11 Ağustos sabahında uyanacağız. Bu inanç, bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. Bütün partililerimin aileleriyle iyi bir bayram geçirmelerini diliyorum.”


HER EVE BİR

BAYRAK KAMPANYASI

CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt da, il örgütü olarak “Her eve bir bayrak” kampanyası başlattıklarını dile getirdi. Bozkurt, “Araçlarımıza, işyerlerimize bir bayrak asma kampanyası başlattık. Sosyal paylaşım sitelerinde kapak fotoğraflarımıza bayrak resmi koyuyoruz. Keşan olarak destek olursanız sevinirim. Bayrağımıza ayağa kalkmayanlara, T.C.’mizi kaldıranlara 11 Ağustos’ta karanlıklara inat bir ışık açmak için bu kampanyayı başlattık.” dedi.


ADD, İHSANOĞLU’NU

DESTEKLİYOR

CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli’nin, geçen cumartesi günü tüm Trakya’da “Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu” adıyla dağıtılan ve Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu karalayan bildiriden bahsetmesi üzerine söz alan Atatürkçü Düşünce Derneği Keşan Şubesi Başkanı Rami Uluz, bildirinin dağıtıldığı 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Edirne’de 18 ADD şube başkanın toplandığını belirtti ve “Bu bildirinin kesinlikle ADD ile bir ilgisi yok. 6-7 şube haricinde 470 şubenin hepsi seçime katılacak. 18 Trakya şubesinden tek bir fire yok.” dedi. ADD’lilerin Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerini dile getiren Uluz, sahte bildiri konusunda bayram ertesinde ayrıca açıklama yapacaklarını kaydetti.

Son Güncelleme: 31.07.2014 09:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol