Fahrettin Savcı:

“Ben Başbakanımızın adayıyım”

Fahrettin Savcı:

“Ben Başbakanımızın adayıyım”

08 Ekim 2015 Perşembe 07:49
818 Okunma
Fahrettin Savcı:
 AK Parti Edirne Milletvekili 3. Sıra Adayı Fahrettin Savcu, yaptığı açıklamada, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun adayı olduğunu belirterek, Davutoğlu’nun kendisine verdiği bu görevi layığıyla yerine getireceğini söyledi. Savcu, ayrıca geçtiğimiz Salı günü Edirne’de düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılmamasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.ADAYLIĞIM DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz Salı Günü AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Milletvekili aday tanıtım toplantısına katılmayan Fahrettin Savcu’nun adaylıktan çekildiği yönde bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Savcu, “İl Başkanımız düzenlenen toplantıya beni de çağırdı. Ancak AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı ile aramızda yaşanan bazı problemlerden ve Keşan’da yürüttüğüm bazı çalışmalardan dolayı o toplantıya katılamadım. Eğer katılsaydım iyi olabilirdi. Ancak şöyle bir şey var. Ben Başbakanımızın adayıyım. AK Parti’nin Edirne’de en fazla oyu alması için çalışıyorum. Zaman kaybetmeden AK Parti’mizin politikalarını, hizmetlerini ve seçim beyannamesini halkımıza gücüm yettiğince anlatmaya çalışıyorum. Benim milletvekilliği adaylığım devam ediyor. İstifa ya da adaylıktan çekilme gibi bir şey söz konusu değil. Ben bu görevi Sayın Başbakanımızdan aldım. Bu onurlu ve gururlu görevi layığıyla yerine getirip, AK Parti’yi Edirne’de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim” diye konuştu.
ROMDER’i DEVRETTİM
Fahrettin Savcu ayrıca toplantıya katılmamasındaki diğer bir nedenin ise Keşan’da faaliyet gösteren Keşan ve Köylerinde Yaşayan Romanları Tanıtma, Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (ROM-DER) Başkanlığı görevinden de istifa ederek, derneğin teslimini yapmak olduğunu da söyledi.

Son Güncelleme: 09.10.2015 00:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol