İP İlçe Başkanı Çetin Alabak:

“CHP ve MHP, Erdoğan’ın Çankaya yoluna kırmızı halı serdi!”

İP İlçe Başkanı Çetin Alabak:

“CHP ve MHP, Erdoğan’ın Çankaya yoluna kırmızı halı serdi!”

06 Ağustos 2014 Çarşamba 04:28
İP İlçe Başkanı Çetin Alabak:
 İşçi Partisi (İP) Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün yaptığı yazılı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve cumhurbaşkanı adayları ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“HEDEFİMİZ; MİLLETİN HÜKÜMETİNİ KURMAKTIR”

Alabak, açıklamasında şunları ifade etti:

“Bütün adaylar ‘Açılım’ denen ABD güdümündeki bölünme planını savunuyorlar. Ancak Türkiye halkının önündeki Millî Hükümet mücadelesine karşı aynı konumda değiller. Tayyip Erdoğan, Cumhuriyeti yıkan iktidarın başındadır ve Millî Hükümet mücadelesinin esas hedefidir.

CHP ve MHP yönetimleri, gösterdikleri çatı adayıyla Tayyip Erdoğan’ın Çankaya yoluna kırmızı halı sermişlerdir. Seçim, 3 Temmuz 2014 günü tamamlanmıştır.

Ne var ki Cumhuriyet yıkıcılığı ve bölücülük çıkmazdadır. Tayyip Erdoğanların sıcak para ekonomisinin sonu gözükmüştür. Bölgemizde ‘Kürdistan’ adı altında İkinci bir İsrail kurma girişimi bozguna uğratılmıştır. Böylece ‘Açılım’ dedikleri bölme planı çıkmaza girmiştir. 2002 yılında bir ABD projesiyle iktidar koltuklarına oturtulan Tayyip Erdoğanların saltanatını yıkma koşulları oluşmaktadır. Türkiye, Büyük Çözümün eşiğine gelmiştir.

Çankaya’ya tırmansa bile, Tayyip Erdoğan’ı milletimiz oradan kesinlikle indirecektir. Hedefimiz; milletin hükümetini kurmaktır. İşçi Partisi göreve hazırdır.”

İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu’nun 2 Ağustos 2014 Cumartesi günü Ankara’da toplandığını belirten Çetin Alabak, şunları kaydetti:

“Toplantıda, cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenecek siyasetleri tartışmış ve özeti yukarıda sunulan kararları halkımız ile paylaşmaktadır. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bölücülüğün cumhurbaşkanı adayı olmasına rağmen, milletin ve cumhuriyetin adayı yoktur. Cumhurbaşkanlığı seçimi aslında 3 Temmuz’da yapılmıştır. Milletimizin önüne konan adaylar cumhuriyet yıkıcılığının ve bölücülüğün adaylarıdır. Ne yazık ki bu meclisin içinden cumhuriyetimizi ve vatan bütünlüğümüzü temsil edecek bir adayı gösterecek 20 milletvekili çıkmamıştır. Bütün adaylar ‘Açılım’ denen ABD güdümündeki bölünme planını savunuyorlar. Ancak bu üç aday, Türkiye halkının önündeki Millî Hükümet mücadelesine karşı aynı konumda değiller.

Tayyip Erdoğan, cumhuriyeti yıkan iktidarın başındadır ve Millî Hükümet mücadelesinin esas hedefidir.

Selahattin Demirtaş, ‘Açılım’ adı verilen Türkiye’yi bölme planında Tayyip Erdoğan'ın ortağı ve PKK’nın memurlarındandır. Millî Hükümet için mücadelenin ikincil hedefidir.

Ekmeleddin İhsanoğlu ise, muhalefette bile değildir. Atlantik emperyalistlerinin AKP iktidarına verdiği göreve karşı koyacak yönelişten ve birikimden yoksundur. Türkiye’mizin devrimci ve emekçi birikimiyle birleşme eğiliminde değildir.

Türkiye’mizi aydınlıklara çıkarmak için, bütün yurttaşlarımızı İşçi Partisi’nde örgütlenmeye ve Büyük Çözüm için sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz.

11 Ağustos sabahından başlayarak önümüzdeki görev,

- Tayyip Erdoğan iktidarından kurtularak bir Millî Hükümet kurmaktır.

- Bağımsız, halka dayanan, güçlü bir devlet örgütlemektir.

- Özgür, örgütlü, eşit yurttaşlardan oluşan çağdaş bir toplum inşa etmektir.

İşçi Partisi, seçim siyasetini bu görevlerin ışığında belirlemiştir:

Tayyip Erdoğan’a ve Selahattin Demirtaş’a oy yok!

Cumhuriyet yıkıcılığına ve bölücülüğe oy yok!

Sandığa giden ve gitmeyen, geçersiz veya geçerli oy kullanan bütün yurttaşlarımıza sesleniyoruz; Çankaya’ya tırmansa bile, Tayyip Erdoğan’ı milletimiz oradan kesinlikle indirecektir. Tayyip Erdoğan saltanatını yıkma mücadelesinde birleşelim! Hedefimiz, Milletin Hükümetini kurmaktır. İşçi Partisi göreve hazırdır.”

Son Güncelleme: 07.08.2014 08:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol