Keşan'da MHP'den 88 istifa

Keşan'da, aralarında görevden alınan MHP eski İlçe Başkanı Doğuş Şimşek ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 88 kişi, MHP'den toplu olarak istifa etti.

Keşan'da MHP'den 88 istifa

Keşan'da, aralarında görevden alınan MHP eski İlçe Başkanı Doğuş Şimşek ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 88 kişi, MHP'den toplu olarak istifa etti.

23 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
Keşan'da MHP'den 88 istifa

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

MHP Keşan eski ilçe başkanı Doğuş Şimşek, yönetim kurulu üyeleri ve üyelerle birlikte 88 kişi, geçen Cuma günü Şehitlik Parkı'nda düzenlenen basın toplantısıyla MHP'den istifa ettiklerini açıkladı. 

Açıklamayı MHP Genel Merkezi tarafından 2014 yılında görevden alınan eski başkan Doğuş Şimşek yaptı.

Şimşek açıklamasında şunları söyledi: "Bizler, siyasi ve politik kimliklerini Milliyetçi Hareket Partisi ile özdeşleştirmiş, aidiyetini ve mensubiyetini hukuki tanımlamalara bağlı kalmaksızın Milliyetçi Hareket Partili olarak belirlemiş, büyük bir gurur ile ilçe başkanlığı, ocak başkanlığı, ilçe yöneticiliği gibi görevlerde bulunmuş, parti üyeliğini büyük bir şeref ile taşımış Türk Milliyetçileri olarak,  partimizin son zamanlarda aldığı siyasi ve politik kararların Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğine ağır bir tahribat yarattığı kaygısı içerisinde bulunmaktayız.”
ALDIĞIMIZ BUGÜNKÜ TAVIR BU TESPİTİN DIŞA VURUMU OLMUŞTUR
Milliyetçi Hareket Partisi'nin milleti ve tabanı ile olan temel rabıtasından kopartıldığını ifade eden Doğuş Şimşek, "MHP ülkenin yönetimine talip olan bir parti olmaktan ziyade bir adamı korumaya matuf politik bir topluluk haline gelmiştir. Maalesef ki Cumhuriyeti kuran Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasi alandaki temsilciliği iddiasını taşıyan partimiz bazı partilerin yardımcısı haline gelmiştir. Aldığımız bugünkü tavır bu tespitin dışa vurumu olmuştur." diye konuştu.  

MERAL AKŞENER ÖNCÜLÜĞÜNDE KURULACAK OLAN SİYASİ PARTİYİ İŞARET ETTİ

Açıklamasında, Meral Akşener önderliğinde kurulacak partiyi işaret eden Şimşek, şunları söyledi: "Diğer yandan hemşerimiz ablamız Meral Akşener liderliğinde de milletin merkezinde yeni bir siyasi hareketin inşası için sancak kalkmıştır ve Türk milliyetçileri de bu sancak altında toplanma konusun da yüksek bir teveccüh göstermektedir. 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener öncülüğünde kurulacak olan siyasi parti ülkemizin kurucu iradesi olan Türk Milliyetçiliği fikriyatının yeniden iktidarının nişanesi olacaktır. Saygıdeğer hemşerilerimiz bizim için bir parti olmaktan öte bir baba ocağı olan Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden de istifa ettiğimizi beyan eder saygılarımızı sunarız.” dedi.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 23.10.2017 00:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol