Nilüfer Erk Oğuz aday adaylığını duyurdu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’den 27. Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı olan Avukat Nilüfer Erk Oğuz, CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde basın toplantısı düzenledi.

Nilüfer Erk Oğuz aday adaylığını duyurdu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’den 27. Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı olan Avukat Nilüfer Erk Oğuz, CHP Keşan İlçe Başkanlığı Lokali’nde basın toplantısı düzenledi.

27 Nisan 2018 Cuma 18:00

AYŞİN SEÇİL GEZER

Saat 12.00 sıralarında başlayan toplantıya; İlçe Başkan Vekili Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Edirne Milletvekili Aday Adayı Erdoğan Gümülcineli, Edirne İl Genel Meclis üyeleri, Keşan Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda, ilk olarak, İlçe Başkan Vekili Salim Yatıkçı söz aldı.

24 Haziran’da milletvekilliği genel seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Yatıkçı, şunları söyledi: “Seçim takvimine göre; seçilmişlerin 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar istifa etme süresi vardı. Bu bağlamda Belediye Meclis Üyemiz Avukat Nilüfer Erk Oğuz, görevinden istifa edip; 27. dönem milletvekili aday adaylığı için bugün basın açıklaması yapacak. Milletvekili aday adaylarımızın başvurusu için 10 bin lira ve bin lira da, dosya masrafı vardı. Ancak, Genel Merkez’den gelen yeni yazıda, kadın ve engelli aday adaylarımızın başvuru ücreti 5 bin lira olarak belirlendi. Milletvekili aday adaylarımızın başvuruları, 30 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili adayları merkez yoklama yöntemiyle belirlenecek.”

Salim Yatıkçı’nın ardından Avukat Nilüfer Erk Oğuz söz aldı.

CHP’DE SİYASET YAPMAK HERKESİN HARCI DEĞİLDİR

Erk Oğuz, aday adaylığı açıklamasında şunları söyledi: “24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağım. Bugün yanımda olduğunuz ve destek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Keşan’da aday adaylığının açıklayan ilk aday adayı benim. Benden sonra da aday adaylığını açıklayacak partililerimiz olacaktır ve olmalıdır. Bu bizim partimizin gücünü ve iddiasını gösterir, bizler biat kültüründen gelmiyoruz. Her birimiz demokrasiye inanan yüreği vatan sevgisi ile dolu aydın bireyleriz. Bizler siyaset yapmayı vatandaşlık görevi, bir vatan hizmeti olarak görürüz. CHP’de siyaset yapmak herkesin harcı değildir, mangal gibi yürek ister. Bizler hepimiz mangal yürekli cesur insanlarız. Bugün burada Keşanlı CHP’lilerin tüm renkleri ve tüm sesleri bir arada, sizinle gurur duyuyorum. Çok güçlüyüz. Uzun zaman sonra hepimiz bir aradayız. Tek yumruk halindeyiz ve bu sefer başarabiliriz. Hiç kimsenin gücü bizi bölmeye ayrıştırmaya yetmeyecek, hep birlikte aynı yere vurarak sesimizi Ankara’ya duyuracağız.

Bu vesile tüm aday adayı arkadaşlarımı sevgi ve saygı ile kucaklıyorum. 27 Nisan tarihi, benim hayatımda, kader çizgimde, bir milattır. 8 sene önce bugün tam da bu saatlerde anne oldum. Ve 8 sene sonda bugün yine aynı saatlerde milletvekilliği aday adaylığımı açıklamak üzere sizlerin karşısındayım. Biricik yavrum Simya Bilge; İyi ki doğdun evladım. Doğum günün kutlu olsun. Bana dünyanın en güzel duygusu olan anneliği yaşattığın için sana teşekkür ederim. Ömrün uzun, bahtın açık olsun kızım. Ve değerli eşime, bu zorlu yolda bana destek olduğu için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.”

DİMDİK AYAKTAYIZ

10 yıl önce aktif siyasete başladığını ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın buna vesile olduğunu belirten Nilüfer Erk Oğuz, “Bu bağlamda kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Biz onunla çok zor günlerden geçtik geldik. Bunu Sayın Mehmet Özcan’dan ve benden başka bilebilecek bir 3’üncü kişi daha yoktur. Sayın Mehmet Özcan’ı demir parmaklıklar arakasına göndermek isteyen, yüzüme karşı fütursuzca, seni de başkanını da yan yana yargılamayı Allah bana nasip etsin diyen karanlık zihniyet bugün kendisi demir parmaklıklar arkasındadır. Biz ise dimdik ayaktayız. Bizim için vefa İstanbul’da bir semt adından ibaret değildir. Bizim için ahde vefa hayattaki en önemli erdemdir.” şeklinde konuştu.

NEDEN SİYASET

Erk Oğuz, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün buradaysam, meslek sahibi kendi ayakları üzerinde durabilen eşit ve özgür bir bireysem, seçiyor ve seçiliyorsam bunları Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum. Bu ülkenin kadınları olarak, hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Bu borç ödeyerek bitmez ama bir yerden ödemeye başlamak lazım. İşte ben o borcu ödemeye başlamak istiyorum. Çocuklarımız için siyaset, hele ki kız çocuklarımız için, onlar erken yaşta evlendirilmesin onlar okula gidebilsin, onlar eşit, özgür, güçlü kadınlar olabilsin, biz ve bizden önceki nesillerin çektiği acıları çekmesinler, onlar istismara uğramasınlar diye siyaset. 

Kadınlarımız için ve kız kardeşlerim için siyaset, her gün en az bir kadının cinayete kurban gittiği her gün onlarca kadının şiddete maruz kaldığı her gün onlarcasının istismar edildiği, sırf cinsiyetinden dolayı aşağılandığı ayrımcılığa tabi tutulduğu bu ülkede bunların hesabını sormak için siyaset. Ben avukatım, yani hak arayanım. Sav değil; savunmayım, halkın kürsüsünü tercih edenim. Bu sebeple yasama organı olan her bir bireyin iradesinin tecelli ettiği TBMM’de sizlerin haklarını almak için siyaset. Güçlüden yana değil; haklıdan yana olan ve nihayetinde haklı olanı güçlü kılmak için siyaset. Esnafın kapanan kepenginin, siftahsız geçen günlerinin hesabını sormak için siyaset. Tarladan izi olmasına rağmen harmanda sözü bırakılmayan çiftçinin sesi olmak için siyaset. Alnı terli, eli kirli ama yüreği tertemiz emekçinin hakkını aramak için siyaset. Cumhuriyet İlkelerine, kurucu değerlere dönmek için siyaset. Ben anneyim Mehmetçiğimizin saçının telinin hesabını sormak için siyaset. Gelecek kaygısı ile kıvranan gençlerle birlikte olmak onlarla birlikte olmak için siyaset. Umudunu yitirmiş insanımıza umut olmak için siyaset. Tam bağımsız Türkiye için siyaset.”

DERTLERİ BİLİYORUM DERMAN OLMAK İSTİYORUM

Nilüfer Erk Oğuz, sözlerini şöyle tamamladı: “Yıllardır Edirne siyasetinde Keşan’ın ağırlığı yeterince hissedilmiyor. Çok uzun yıllardır Edirne’den kadın milletvekilimiz ne yazık ki yok. Seçimleri kadınlarımızla kazanıyor, fakat kadınlarımızı seçmiyoruz. Çok sevgili yol arkadaşlarım, dostlarım; ben sizin gözünüzün önünde büyüdüm, sizin bağrınızda yetiştim. Keşan bana iş verdi, Keşan bana aş verdi, Keşan bana eş verdi, Keşan bana evlat verdi. Keşan’a ve insanlarımıza çok şey borçluyum. 20 yıldır bu şehirde avukatlık yapıyorum ve son 10 yıldır yerel siyaset yapıyorum. Dertleri biliyorum derman olmak istiyorum. Keşan’ın bana bahşettiği tüm bu değerlerin karşılığını sizlere hizmet ederek ödemek istiyorum. Bu vesile ile hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, 27.Dönem Milletvekilliği’ne Aday Adaylığımı açıklıyorum. Hayırlı olsun.”

NİLÜFER ERK OĞUZ KİMDİR?

“1 Kasım 1975 yılında doğdum. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. 1998 yılında avukatlık stajını tamamladım. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Özel Hukuk dalında Yüksek Lisans derecesi aldım. Edirne Barosuna kayıtlı olarak Keşan’da 20 yıldır serbest avukatlık yapmaktayım. Birçok kamu kurumunun, bankanın, özel firmaların sözleşmeli avukatlığını ve hukuki danışmanlığını yaptım. 2004-2009 yılları arasında Keşan Belediyesi’nin sözleşmeli avukatlığını ve hukuk danışmanlığını yürüttüm. 2009 yılında aktif siyasete başladım. 2009 ve 2014 Yerel Seçimlerinde Keşan Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Keşan Belediyesi’nde; Encümen üyesi, Katip üye, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Denetim Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonunda üye olarak görev yaptım. 

2003 yılından bu yana, kadın hakları, kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı konularında aktif olarak farkındalık yaratma çalışmalarında bulundu. Bu konularda birçok panele konuşmacı ve moderatör olarak katıldım. Ocak 2018’den itibaren Keşan FM’de ‘Bunu Konuşalım’ programında Cavit Deniz ile birlikte moderatörlük yaptım. Avukat Gökmen Oğuz ile evli olup bir kız çocuğu annesiyim. 2009 yılında aktif siyasete başladım.”

Toplantıda daha sonra Başkan Özcan söz aldı.

HEPİMİZ MİLLETVEKİLİ ADAYI VE CUMHURBAŞKANI ADAYI GİBİ ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ

Türkiye’de baskın bir seçim yapılacağını hatırlatarak, sözlerine başlayan Mehmet Özcan şunları söyledi: “Her zaman 2019 yılında yapılacak seçimlerin hayati bir öneme sahip olduğunu dile getirdik. Çünkü ülkemiz rejim değişikliğine doğru hızla sürüklenmek isteniyor. 2019 yılında planlanan seçimler, 24 Haziran’a alındı ve bunu daha fazla önemsiyoruz. 22 aylık bir süre varken, neden erken seçime gidiliyor sorusuna, karar alanlarda doğru düzgün bir cevap vermekte zorlanıyor. Allah göstermesin bunlar seçimi kazanırsa işler daha kötüye gidecektir. Ülkemiz ve geleceğimiz için bu seçimler çok önemlidir. Kimlere görev verilirse verilsin, hepimiz birer milletvekili adayı ve Cumhurbaşkanı adayı gibi çalışmak zorundayız. Yoksa ufak tefek kaprislerle geleceğimiz zarar görür. Bunları bir kenara bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak zorundayız. Nilüfer Erk Oğuz’un aday adaylığını tebrik ediyorum. Diğer bir aday adayı olan Erdoğan Gümülcineli’yi de tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun. Bundan sonraki süreçte de aday adayı başvurusunda bulunacak arkadaşlarımız olacaktır. Herkese hayırlı olsun.”

Son Güncelleme: 27.04.2018 21:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol