Saadet Partisi Olağan Genel Kurulu yapıldı İlçe Başkanı Ahmet Köseler oldu

Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi dün, Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Olağan Genel Kurulu yapıldı İlçe Başkanı Ahmet Köseler oldu

Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi dün, Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Haziran 2019 Cuma 09:48
Saadet Partisi Olağan Genel Kurulu yapıldı  İlçe Başkanı Ahmet Köseler oldu

AYGÜL KONAR

Saat 14.00 sıralarında başlayan kongreye; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, ilçe yöneticileri, partililer ve CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Demokrat Parti Keşan İlçe Başkanı Cemil Gülver, siyasi parti yöneticileri katıldı.

Kongrede ilk olarak, divan heyetinin seçimi gerçekleştirildi. Divan heyeti başkanlığına Ali Erhan Demirkıran, başkan yardımcılığına Şener Yüzer, katip üyeliğe Sinan Tekin seçildi.

Divan heyetinin seçiminin ardından İstiklal Marşı okundu.

Kongrede ilk olarak, Demirkıran söz aldı.

DEMİRKIRAN: “YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE’NİN OLMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

23 Haziran’da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yapılmasıyla birlikte Türkiye’de yeni bir sayfanın açıldığını belirten Ali Erhan Demirkıran, şunları söyledi: “Ülkemiz ve Edirne’miz için hayırlı olmasını diliyorum. Genelde ve yerelde daha iyi bir Keşan’da, Edirne’de ve Türkiye’de yaşamayı diliyorum. Saadet Partisi olarak, bizler güzel hedefler koyduk. Biz, yaşanabilir bir Türkiye’nin olması için mücadele ediyoruz.” 

“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE, 157’NCİ SIRADAYIZ”

Türkiye’deki basın özgürlüğü ve hukuk hakkında konuşan Demirkıran sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye basın özgürlüğünde 180 ülke arasında, 157’nci sırada yer aldığını görmekteyiz. Hukukun üstünlüğü konusunda 128 ülke arasında, Türkiye 109’uncu sırada yer alıyor. Gelinen nokta üzüntü verici bir durumdur.”

Ali Erhan Demirkan’ın konuşmasının ardından diğer gündem maddelerine geçildi. Kongrede; faaliyet ve hesap raporu okunmasının ardından ayrı ayrı ibra edildi.

Daha sonra Saadet Partisi’nde emeği geçen partililer söz alarak, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kongrede, daha sonra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı söz alan Mustafa İriş, Keşan İlçe Kongresi’nin hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi: “Milli Görüş olarak, 40 yıl boyunca ülkemizin ve insanımızın her derdi için mücadele ettik, mücadele etmeye devam edeceğiz.”

İriş, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmanın ardından seçimlere geçildi. Seçimlere, Ahmet Köseler başkanlığındaki tek listeyle gidildi.

Kongrede, 80 delegenin tamamı oy kullandı.

Seçimlerde yeniden ilçe başkanlığına seçilen Ahmet Köseler, söz alarak, teşekkür konuşması yaptı.

Köseler konuşmasında şunlara yer verdi: “Kongremizin; partimiz, Keşan'ımız ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Kongremize katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bizleri yeniden ilçe başkanlığına uygun gören tüm partililerimize teşekkürü borç bilirim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Partimizin başarısı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

YÖNETİM KURULU VE DELEGELER

Saadet Partisi Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Kongre Delegeleri ise, şöyle:

Başkan: Ahmet Köseler.

Üyeler: Ali Zontul, Ayhan Özkan, Gültekin Şahin, Hasan Arıcı, İsmail Keskin, Resul Kara, Tahir Çevik, Zafer Yetim, Zekai Er, Mustafa Kayaardı, İbrahim Ergene, Gökhan Kayaardı, Veysi Balta, Güngör İleri.

İl Kongre Delegeleri: Ahmet Köseler, Ali Zontul, Ayhan Özkan, Gültekin Şahin, Hasan Arıcı, İsmail Keskin, Resul Kara, Tahir Çevik, Zafer Yetim, Zekai Er, Mustafa Kayaardı, İbrahim Ergene, Gökhan Kayaardı, Veysi Balta, Güngör İleri, Rıza Çıtır, Ahmet Erdoğan, Adem Kuzu, Mercan Kaya, Ali Rıza Zümbül, İhsan Bulut, Muharrem Yılmaz, Ersin Savaşal, Safet Kaçan, Mehmet Aktaş, Süleyman Kara, Mehmet Şahin, Tamer Gürsoy, Şaban Demir, Emin Dinçtürk.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol