Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

“Yeni Türkiye’yi hazırlıyoruz”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

“Yeni Türkiye’yi hazırlıyoruz”

31 Temmuz 2014 Perşembe 09:20
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:
 AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın istişare ve bayramlaşma toplantısı, 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Saat 11.30 sıralarında Sevim Yenice Kültür Merkezi’nde başlayan toplantıya; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İl Başkanı Rafet Sezen, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan ile Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

MERCAN: “ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ, YAPMAYACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERMEYECEĞİZ”

 

Toplantıda, Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler ile İsrail’in saldırılarında hayatlarını kaybeden Gazzeliler adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mercan, Keşan’da bir görev değişikliğinin olduğunu belirterek, Görevi devraldıktan sonra bu aileye güç verenlerle istişare ederek birlikte yürümek adına bir yönetim kurulu oluşturduk. Kimseyi ötelemeden, dışarıda bırakmadan bir anlayışı yerleştirmeye çalışacağız. Bu bir bayrak yarışı. Birlikte yürüyeceğiz. Keşan iyi hizmetleri bekliyor. 10 Ağustos’ta insanlar bir kez daha şaşıracak. Keşan değişimi istiyor. İlçe teşkilatı olarak gayretle çalışacağız. Her taşın altında olacağız. Siyasete zarafeti, hizmette adaleti, yalan politikaya hakikati getirmek, gerçek anlamda çalışacak bürokrasiye cesareti getirme niyetindeyiz. Yapamayacağımız şeylerin sözlerini vermeyeceğiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Mercan’ın konuşmasının ardından yeni AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Bakan Müezzinoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

MÜEZZİNOĞLU: “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

 

Daha sonra kürsüye Mehmet Müezzinoğlu geldi. Göreve yeni gelen ilçe teşkilatına başarılar dileyen Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci devam ediyor. Cumhuriyet dönemine baktığımızda milletin en önemli kazanımlarının başında bağımsızlık mücadelesini verdiğimiz ve cumhuriyeti henüz kurmadığımız dönemde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletle beraber çıktığı yolculuğun taçlandırıldığı 23 Nisan 1920, TBMM’nin kuruluşu ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü geliyor.  Milli idareyi, milletle beraber yürüyüşü merkeze alan ve ilke edinen bir anlayışla bağımsızlık mücadelesi verildi. Bu millet genç cumhuriyeti kuruyor. Milletçe ikinci kazanımımız çok partili döneme geçişimiz. Her ne kadar sıkıntılı olsa dahi çok partili dönemin kazanımlarını bu millet elde etmiştir. Kendi umutlarını yeşertebileceği ve siyasi partiler rol alıp, sıkıntı ve zorluklara katlanarak, bu milletin geleceğine yön verme gayreti içerisinde olmuş ve ağır bedeller ödemiş olmasına rağmen önemli kazanımlar elde etmiştir.”

“MİLLİ SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Vatandaşın seçtiği kişilerin gün geldiğinde idama götürülmüş olduğunu ifade eden Mehmet Müezzinoğlu, “Ağır bedeller ödenmiş. Zaman zaman milli idarenin tercihleri kıyıya itilmiş. Partileri kapatılmış. Bu ağır bedellerin üstesinden gelerek bu gün farklı bir sürece geldik. Bana göre 10 Ağustos’ta çok hayati bir kazanım elde ediliyor. O da cumhur. Yani milletin kendisi cumhurbaşkanını seçiyor. Şimdiden ülkem ve milletim adına hayır olsun. İstiklal mücadelesini veren o idarenin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bir miras var. O miras Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bu mirası yarınlara daha güvenle getirmek bizim milli sorumluluğumuzdur. Bu millet farklılıklarıyla ve zenginlikleriyle dünyaya yeniden medeniyet sunabilecek muhasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o hedefe mutlaka ulaşacak. Dolayısıyla cumhur kendisini o hedefe götürecek, hayallerinin önünde koşacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya medeniyetleri arasında hak ettiği yere taşıyacağı bir vasiyeti bize hedef olarak bıraktı. Bu hedefe gidebilmek için çok daha güçlü birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri 3 ilkesel cümle ile muhasır medeniyet hedefine yolculuk yapıyoruz. Önemli mesafeler kat ettik. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında o vasiyet cümlenin hak ettiği yere getireceğiz. Hem milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmiş olmak hem de bize vasiyet bırakılan cümlelere sahip çıkmanın gereğini yapmış olacağız.” dedi.


Son Güncelleme: 31.07.2014 09:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol