Savcu’dan ittifak yorumu: “AK Parti’nin belediyeyi alma şansı var”

AK Parti 26. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Fahrettin Savcu, yaptığı açıklamada; yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın yapılması gerektiğini ve ittifakın sağlanması durumunda, Keşan Belediyesi’ni AK Parti’nin alacağını kaydetti.

Savcu’dan ittifak yorumu: “AK Parti’nin belediyeyi alma şansı var”

AK Parti 26. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Fahrettin Savcu, yaptığı açıklamada; yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın yapılması gerektiğini ve ittifakın sağlanması durumunda, Keşan Belediyesi’ni AK Parti’nin alacağını kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Eylül 2018 Perşembe 09:30
Savcu’dan ittifak yorumu:  “AK Parti’nin belediyeyi alma şansı var”

BÜLENT SAYLAM

“İTTİFAK OLURSA, AK PARTİ’NİN BELEDİYEYİ ALMA ŞANSI VAR”

AK Parti ve MHP’nin, milletvekilliği ile başkanlık seçimlerinde Cumhur ittifakı yaptığını, yerel seçimlerde de, ittifakın olması gerektiğini belirten Savcu, İttifakın seçimlerde, Edirne’ye olumlu etkisini gördük. Bundan ötürü de, yerel seçimlerde yeniden ittifakın yapılması gerekiyor. AK Parti ve MHP genel merkezleri ittifak kararı almasa bile, sandıkta yine ittifak yapılacaktır. MHP, Keşan’da aday çıkarırsa, Keşan Belediyesi’ni alma şansları yok. Dolayısıyla, iki partinin önde gelen isimleri, ittifak konusunda mutlaka çalışma yapıyordur. İttifak olması durumunda, AK Parti’nin belediyeyi alma şansı çok fazla.” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI RUHUNUN YAŞATILMASI LAZIM”

Fahrettin Savcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanlar, AK Parti belediyeciliğinden umutlu durumda. Çünkü İpsala’da AK Partili bir belediye var ve neler yapıldığı görüyor. Benzer durumun Keşan’da da, olmasını istiyor. Bundan ötürü de, insanlar ittifakın yapılıp-yapılmayacağını bekliyor. Bizim isteğimiz, her iki partinin uzlaşıp, seçimleri almasıdır. Cumhur ittifakı ruhunun yaşatılması lazım.”

“BELEDİYE DE YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR, AK PARTİ’NİN BELEDİYEYİ ALMA ŞANSINI ARTTIRIYOR”

Keşan’da yerel seçimlerde, insanların partiye değil; şahsa oy verdiğini ifade eden Savcu, şunları söyledi: “Seçimlerde; belediye başkan adayı, meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin isimleri önemli olacak. İnsanlar partiye değil, isimlere bakıp oyunu kullanacaktır. Bundan ötürü de, adaylar belirlenirken bunun göz önüne alınmasında fayda var. Ayrıca, son 5 yılda Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, sorumlu belediye yetkilileri ve CHP sınıfta kaldı. Bunu CHP’ye oy veren kişilerden duymaya başladık. Eğer CHP, iyi bir belediyecilik örneği göstermiş olsaydı, AK Parti’nin işi zordu. Ama onlar yüksek maaşlar alırken,  çocuklarını da, yüksek maaşlarla işe koyduklarını gördük. Keşan Belediyesi’nin hizmet anlamında sınıfta kalması nedeniyle, AK Parti burada belediyeyi alacaktır. Bu kadar olumsuzluk yaşanınca, AK Parti’nin belediyeyi alma şansını arttırıyor.”

“ADAYLAR NASIL OLMALI?”

Yerel seçimlerde, nasıl bir belediye başkan adayı, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyeleri olması hakkında da, konuşan Fahrettin Savcu, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti, 16 yıldan bu yana iktidar. Bugüne kadar hiçbir seçime bulaşmayan, kıyıda köşede kalan, eline bayrağı almayan, çeşitli partilerden görev istemiş ama görev alamayan kişilere görev verilmemeli. Partiye emek sarf eden, zaman ayıran, para harcayan, bayrağını sallayan, AK Parti kültürünü benimsemiş kişilerin aday çıkartılması gerekiyor. Yoksa, suya sabuna dokunmamış, geçmiş yıllarda oy vermemiş kişilerin aday gösterilmesi yanlış olur. Genel Merkezimiz bunlara dikkat ederek, adayları belirlemelidir. AK Parti’de aday olacak birçok cengâver var. AK Parti kendi evlatlarıyla ve kültürünü benimsemiş kişilerle yola devam demesi gerekiyor. 9 bin üyemizin içerisindeki cengâverleri çıkartıp; belediye başkanlığını, meclis üyeliklerini ve il genel meclisi üyeliklerini kazandırmalıyız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol