Seçim

DSP Keşan İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclisi adaylarını tanıttı

Seçim

DSP Keşan İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclisi adaylarını tanıttı

18 Mart 2014 Salı 08:21
Seçim
 DSP Keşan İlçe Başkanlığı, geçen Cumartesi günü düzenlediği bir basın toplantısı ile Keşan İl Genel Meclisi adaylarını tanıttı.

 

Eski Adliye Binası’nda bulunan parti merkezinde yapılan toplantı, saat 11.00'de başladı.

Toplantının açış konuşmasını yapan DSP İlçe Başkanı Cem Akgül, katılanlara "Hoş geldiniz" dedi ve partisinin İl Genel Meclisi adayları İsmail Adakan, Bahattin Doğru, Mehmet Arslar, Gökhan Özgünay ve Erol Çayır'ı tanıttı.


AKSOY: SON ZAMANLARDA YAŞANANLAR İÇİMİZİ KANATMAKTADIR

Daha sonra DSP İlçe Basın Sözcüsü Erdoğan Aksoy, söz aldı. 30 Mart yerel seçimleri nedeniyle yaptıkları çalışmaları partililere bir kez daha duyurmak için toplanıldığını belirten Aksoy, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi: "Bildiğimiz üzere dürüst liderimiz Bülent Ecevit'in çelik iradesini kırmak isteyenlerce düzenlenen tertipler sonucu sağlığı ve bazı milletvekillerimiz bozuldu. Sonunda halkımızın sevgisi bir anda başka partilere kayarak büyük bir üzüntü içinde bulduk kendimizi. Son yıllarda siyasi yaşamımızda yaşananlar içimizi kanatmaktadır. Dürüst ve insan sever liderimizi inanıyoruz ki herkes aramaktadır.

ECEVİT YAŞASAYDI, UTANIRDI

Yalancılıklar, iftiracılıklar, fitnecilikler, yolsuzluklar, yoksulluklar ahlaken çöküşün göstergesi olarak ortalıkta kol gezerken nasıl aramayalım Ecevit'i! Saygıyı elden bırakmayan, incitecek söz söylemeyi bilmeyen Ecevit yaşasaydı utanırdı bütün bu olup bitenlerden."

GELECEK NESİLLERİN GELECEĞİ DE KARANLIK KUYULARA ATILIYOR

Konuşmasına "Üretim yaptırılmayan ama alabildiğince tükettirilen insanımızın geleceği elinden kaymakla kalmıyor, gelecek nesillerin de geleceği karanlık kuyulara atılıyor" diyerek devam eden Aksoy, şunları söyledi: "Bakın, icraat diye ortaya saçılan ne var? Demir, çimento ve petrol. Bu ürünler atölye, fabrika, ar-ge kurumları yapmak için mi kullanıldı? 1980'den 2000'e değin 20 yıllık süre içinde binlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığımızın sayısı yarısının altına düşürüldü. Trakya halkı olarak kurbanımızı anguslarla yerine getirdik. Tavuklarımızı canlı canlı toprağa gömdük.

 GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNÜN BU KADARINA NE DİYELİM?

Şimdi ahlaksızlığın son durumunu basılı ve görsel yayın organlarından duyduk. Halkımızı (nekrofil) ölü sevicilikle vasıflandırıyorlar. Bizler bu konuya aşina değiliz. Yıllar önce de bu sözcük kullanıldı ama Nisan 2012'de Mısır'ın Mursi’si zamanında kalıcı olarak duyduk bu sözcüğü. Bir de şimdi eski bir bakanın attığı twitten. Günah işleme özgürlüğünün bu kadarına da ne diyeceğimizi bilemiyoruz.”

DSP İL GENEL MECLİSİ’NDE YERİNİ ALMAYI AMAÇLIYOR

Önce üretip hakça bölüşmenin amaçlanarak bunun dışındaki yan yollara sapılmaması gerektiğini de söyleyen Aksoy, konuşmasını şöyle tamamladı: "Sapanları da doğru yolumuza çekmeye çalışalım. Halkın alın terinden oluşan vergilerin olumlu işlere harcanması için gayret göstermeyi amaçlayan Demokratik Sol Parti olarak il genel meclisinde yerini almayı amaçlıyoruz. Seçimlerin ulusal bilinci pekiştirip hırsızlardan, yalancılardan, iftiracılardan hesap sorulacağı ak günlere ulaşmaya katkıda bulunmasını diliyorum. Bu onurlu göreve çiftçi İsmail Adakan, işçi emeklisi Bahattin Doğru, emekli uzman Mehmet Arslan, muhasebeci Gökhan Özgünay ve işçi emeklisi Erol Çayır adaydır. Demokratik Sol Parti ile ak günlere "


 ADAKAN: “BİRİKEN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Toplantıda daha sonra İl Genel Meclisi adayları adına İsmail Adakan söz aldı.

Bölgedeki birikmiş sorunları çözmek için aday olup yola çıktıklarını kaydeden Adakan, sorunların çözümü için, Keşan evladı olarak kendilerini sorumlu hissettiklerini dile getirdi.

Bu dönem siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi DSP'ye oy vermeye davet eden Adakan, şunları söyledi: "Halkımız için gece-gündüz Keşanımızın ve köylerimizin sorunlarını meclise taşıyacağız. Taşımakla kalmayıp çözmeye talibiz. Önce hizmet sonra siyaset" anlayışı ile siyaseti de halk için yapacaklarını ve halkın arasında olacaklarını belirten Adakan, konuşmasını şöyle tamamladı: "Köylerimizin sorunlarını çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak, muhtarlar ve halkla beraber çözüm üretmeye çalışcağız.

KAYNAK VE ÖDENEK BULMA YOLUNA GİDECEĞİZ

Öncelikli olarak eğitim, sağlık, çevre konularının yanında köylerimizin çevre düzenlemesinden tutun da yol, su, elektrik ve altyapı sorunlarına eğilerek kaynak yaratma ve ödenek bulma yoluna gideceğiz. Muhtarlarımızla birebir sorunları mecliste gündeme getirip sonuç alınana kadar çalışacağız. onun için Keşanlılardan ve tüm köylerimizden 30 Mart'ta DSP'ye oy vermeye davet ediyorum."

 

Son Güncelleme: 18.03.2014 08:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol