Şenol Yalı:

“Yeni değil, yeniden CHP diyerek ilçe başkanlığına adayım”

Şenol Yalı:

“Yeni değil, yeniden CHP diyerek ilçe başkanlığına adayım”

10 Kasım 2015 Salı 07:39
Şenol Yalı:
CHP Keşan eski Belediye Meclis üyesi ve İlçe Yönetim Kurulu üyesi Şenol Yalı dün Eski Adliye Binası’nda bulunan parti lokalinde saat 15.00’te düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday olacağını açıkladı.
YENİ CHP DEĞİL, YENİDEN CHP DİYEREK
Açıklamasının başında 1 Kasım 2015 genel seçimlerinin sona erdi dünü ve böylelikle 2014 Mart’ından başlayarak, cumhurbaşkanlığı ve iki genel seçimle birlikte son 1,5 yılda ülkemizin 4 kez sandığa gidip demokratik tercihini yaptığını kaydeden Yalı, sözlerine şöyle devam etti: “CHP olarak bu seçimlerin değerlendirmesini kurultay sürecimizin tekrar başlaması ile birlikte kendi içimizde ve örgütlerimizde yapacağız.  Biz bölgemizde bu seçimlerden alnımızın akıyla çıktığımıza rağmen, biz CHP’lilerin geçmişimizi iyice öğrenmek ve bu çağın koşullarında yeniden yorumlamak dışında gidecek başka bir yolumuz yoktur. Yani önderimiz M. Kemal Aatürk’ü sadece sözde değil, özde anlayarak ve partimizin amblemi olan Altı Ok’un laik Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel taşları olduğunu ve bu anlamları günümüz 21. yüzyılına adapte ederek yeni CHP değil, yeniden CHP diyerek Keşan CHP İlçe Başkanlığına aday olduğumu bildiriyorum.”
PARTİMİZDE BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİ YENİDEN SAĞLAYACAĞIM
Sözlerinin devamında “Ben CHP Keşan İlçe Teşkilatı’nda eskiden var olan birlik, beraberlik ve kardeşliği yeniden sağlamak için adayım” diyen Yalı, “Partimize yeni yüzler, gençler ve dinamik bir yapı sağlamak için adayım. Bu değişimin de partimizin tavanında değil tabanda başlayacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile bu hizmet yarışında ilçe başkanlığına aday olacak diğer arkadaşlarıma da başarılar diler, tüm üyelerimizi partimize sahip çıkmaya ve mahalle delege seçimlerinde oy kullanmaya gelmelerini istiyorum. Bu seçimlerin partimize, Keşan’ımıza hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
Son Güncelleme: 10.11.2015 07:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol