Toplantı

Keşan İlçe Başkanı Ayhan Öztürk de toplantıya katıldı

Toplantı

Keşan İlçe Başkanı Ayhan Öztürk de toplantıya katıldı

31 Ekim 2014 Cuma 07:54
Toplantı
 Saadet Partisi Genel Merkezi yedi ay sonra yapılacak genel seçimler için Ankara’da seçim startını verdi.

Geçen hafta tüm İl ve İlçe Başkanlarının katıldığı 3 gün boyunca süren toplantıda Saadet Partisi, “Şuurlanma, Çelikleşme ve Üretim”  sloganı ile seçim çalışmalarına başladı.

Toplantı hakkında bilgi veren Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran ülke çapında 971 ilçe başkanın tamamına yakınının, Edirne olarak tüm ilçe başkanlarıyla birlikte katıldığını söyledi. Demirkan, çok faydalı bir toplantı olduğunu ifade ettikten sonra “Ülke meseleleri ve çözüm yolları konularında sunumlar yapıldı” dedi.

Demirkıran,  Genel Başkan Prof Dr. Mustafa Kamalak’ın toplantıda yaptığı basın toplantısında çok önemli konulara değindiğini ifade etti. Mustafa Kamalak Türkiye’nin son yarım asırlık tarihinde millet adına, hizmet adına ne varsa altında hep Milli Görüş’ün imzası olduğunu hatırlatarak, “Ülkemizde son yarım asırlık dönemde millete hizmette Milli Görüş mensuplarının heyecanı, aşkı, emeği ve alın teri vardır. Toplu iğne bile yapılamayan bir dönemde, Milli Görüşün temsilcisi MSP (Milli Selamet Partisi), ile başlattığı Ağır Sanayi Hamlesi vardır. Diyarbakır’dan Edirne’ye, Sinop’tan Mersin’e kadar, Türkiye’yi bir uçtan bir uca saran Milli Görüş’ün kurduğu şeker fabrikaları, makine fabrikaları, kâğıt fabrikaları, fabrika yapan fabrikalar vardır. Gümüş Motor, Devrim, Seka’lar, Aselsanlar, Taksanlar, Tümosanlar, Denk Bütçe, Havuz Sistemi, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya’nım habercisi olan D-8’ler vardır. 1699 Karlofça anlaşmasından bu yana, Müslümanların, Batı’ya karşı kazandığı tek zafer olan Kıbrıs harekâtı vardır” dedi. Kamalak devamla, “Peki ne yoktur? Milli Görüş iktidarında yetim hakkı yiyen bir bakan yoktur. Ne Bakanlarımız, ne de Belediyelerimiz hakkında bir tane şaibe yoktur. Usulsüzlük yoktur. Yolsuzluk yoktur.” şeklinde konuştu.

Kamalak, “Dış politikanız bütünüyle yanlış, hatta bir faciadır. Türkiye yalnızlığa itilmiştir. Söylemlerle eylemler birbirini tutmuyor sürekli ‘U’ dönüşü yapılıyor” açıklamasını yaptı. “Milletin geleceğini kumar masasına sürmeyin” uyarısında da bulunan Kamalak, iktidarın yanlış üstüne yanlış yaptığını, belki farkında bile olmadan bu ihanete hizmet ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin, tüketim ekonomisini bırakıp üretim ekonomisine geçmesi gerektiğine de değinen Kamalak, “Hükümetin yaptığı duble yollar, inşa ettiği köprüler ve hizmete koyduğu hızlı trenler, elbette toplum için bir rahatlık sağlıyor. Ama bunlar karın doyurmuyor. Çünkü bunlar, üretime yönelik yatırımlar değildir. Üretime yönelik yatırımlar yapılmadığı için insanlarımız, büyük şehirlere doğru akın ediyor. Göç alan illerimizde hırsızlık, yankesicilik, kapkaç olayları ve fuhuş hızla artmakta, sosyal denge tamamen bozulmaktadır. Bu iktidar işbaşına geldiğinde cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklu sayısı yaklaşık 60 bin iken, bugün bu sayı 152 bin olmuştur” diye konuştu.

 

 

Son Güncelleme: 31.10.2014 07:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol