Aldanmaz, stat konusunda noktayı koydu: “BU STATTA KESİNLİKLE MAÇ OYNANMAZ!”

Keşan’da futbolun gelişimi için büyük emekleri olan Teknik Direktör Şeref Aldanmaz, dün bir basın açıklaması düzenleyerek, Keşan Atatürk Stadı ile ilgili daha önce yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na cevap verdi.

Aldanmaz, stat konusunda noktayı koydu: “BU STATTA KESİNLİKLE MAÇ OYNANMAZ!”

Keşan’da futbolun gelişimi için büyük emekleri olan Teknik Direktör Şeref Aldanmaz, dün bir basın açıklaması düzenleyerek, Keşan Atatürk Stadı ile ilgili daha önce yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na cevap verdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
20 Mayıs 2022 Cuma 10:11
Aldanmaz, stat konusunda noktayı koydu:  “BU STATTA KESİNLİKLE MAÇ OYNANMAZ!”

Keşan İdman Yurdu Başkanı Karatepe: “Burası bana bir tesis havası vermiyor.

Teknik Direktör Aldanmaz’dan Helvacıoğlu’na: “ Stat konusunda başarılı değilsiniz”

MEHMET AYTAÇ-BÜLENT SAYLAM

Keşan İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Taner Karatepe ile birlikte Keşan Atatürk Stadı’nda konuşan Şeref Aldanmaz, bu açıklamayı yapmak için çok kez gelgitler yaşadığını ifade ederek; “Fakat benim Spor adına yapmış olduğum gerçek yorumlar ve tespitler karşısında Belediye Başkanımız tarafından hiç de hak etmediğim yorumlara maruz kaldım. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, eşimin vefatında öncelikle ailesi ile beraber, daha sonra da Milletvekilimiz Fatma Aksal, Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz ile evime taziyeye gelmişlerdi. Allah razı olsun, çok da beni mutlu etmiştir. Çünkü mutlu ve sevinçli anları paylaşmak kolaydır. Mühim olan insanın acı gününde yalnız olmadığını hissettirmektir. Bu duyarlılıklarından dolayı tekrar tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Bu ziyaret esnasında konu spora geldi. Tabii ki başkanımız, milletvekiline ve kaymakamımıza beni tanıtırken futbolda Keşanspor’a verdiğim emekleri, spor camiasında çevremin çok geniş ve faydalı bir spor adamı olduğumu kendilerine ifade ettiler. Benim de Keşanspor ile ilgili tesisleşme ve gençlere yönelik projelerim olduğunu ifade ettim. Bu ifadelerim karşılığında Fatma Aksal vekilimiz, böyle değerli bir spor adamından muhakkak faydalanılması gerektiğini başkanımıza söyledi. Başkanımız da <bana 2-3 ay müsaade edin> dedi. Bu proje ve konuşmalar da lafta kaldı” şeklinde konuştu.

“BAŞKANIMIZIN EYLEMLERİ VE SÖYLEMLERİ BİRİRİNİ TUTMUYOR”

Keşan Atatürk Stadı projesi ile ilgili şimdiye kadar yapılanlar hakkında haklı gördüğü eleştirileri ve yorumları olduğunu kaydeden Şeref Aldanmaz; “Bu eleştirilerim basında da yer aldı. Başkanımız bu mevzuda, çok içerlemiş olacak ki özel bir internet kanalında hususiyetten bana spor adamı değil de siyasi yönden bir takım yorum ve tespitlerini sunmuştur. O söyleşide benim hakkımda CHP Spor Başkanı olduğumu ve başkaları tarafından yönlendirilen klavye tetikçisi olduğumu söylemişlerdir. Bir belediye başkanının, bir spor adamına böyle sokak ağzıyla konuşması beni derinden üzmüştür. Ben her zaman yorumlarımda siyaset ile sporun karıştırılmasına karşı biri olduğumu zaten dile getirdim. Başkanımızın eylemleri ile söylemleri maalesef birbirini tutmuyor” dedi.

“DOĞRU İCRAAT YAPAMIYORSUNUZ”

Aldanmaz, şunları söyledi: “Programda stat konusunda bana diyorsunuz ki; <Yazık, ayıp! Görmüyor musunuz? Bütün bunlar Devletin parasıyla yapılıyor> diyorsunuz. Devlet zaten size, belediyenize bunu bunları yapmanız için ödenek veriyor. Halka sunduğunuz, slaytlar ile gösterdiğiniz stat projesinden eser yok! Bir stadın çimi yenilenecekse sizce başka bir bölgeden çim alarak mı yoksa kendi bölgenizde üretim tesisi olan taze ve doğru olan çimi uygulamak mı daha doğrudur? Diyorsunuz ki bana <sen mimar mı yoksa mühendis misin ki eleştiriyorsun?> Ne mimar ne de mühendisim, spor adamıyım. Her yere gidip inceliyorum. Başkanım siz çok güzel bir dinleyici ama doğru icraatı yapamayan birisiniz. İspatı da halka sunduğunuz Keşan Atatürk Stadı projesi slaydında gizlidir. Bazı tecrübeler, mimar ve mühendis olmayı gerektirmez. Bu konuda sporla iç içe olan kişilerden oluşan bir komisyon kurabilirdiniz ve tecrübelerinden faydalanabilirdiniz. Çok uzağa gitmeyin, Evreşe'ye gidin tesisleri bir görün. Söz konusu Keşanspor olunca akan sular durur.”

“STAT KONUSUNDA BAŞARILI DEĞİLSİNİZ”

Aldanmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tarih yazmış bir Keşanspor’un bir kulüp lokali, bir soyunma odası bile yok. Olanı da yok ettiler. Kati kanaatimdir ki stat ve tesis konusunda başarılı değilsiniz. Keşan Sporun hedefi varsa tesis şart, kaçınılmaz. Yoksa havanda su dövmeye devam edilir. Hiçbir zaman da başarı gelmez. Birçok amatör spor kulübümüz var bu kulüpler spor malzemelerini nereye koyacaklar, nerede toplanacaklar? Hangi lokalde, hangi tesiste?  Başkanım hiç eleştiriye gelemiyorsunuz. Şahsi hiçbir problemim ve sıkıntım olamaz sizinle. Amatör kulüplerimizin ve veteran kulüplerimizin idman ve müsabaka yapacak tesis ve statları yok. Bakınız mevkiler gelir geçer. Baki kalacak miras, ardınızda bıraktıklarınızdır. Ne ekerseniz onu biçersiniz.”

“BEN KİMSENİN TETİKÇİSİ VE YALAKASI OLMADIM”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayan Aldanmaz, Helvacıoğlu’na karşı; “Ben kimsenin ne tetikçisi ne de yalakası olmadım, olmam da, karakterim bellidir” şeklinde cevap vererek şu soruları yöneltti: “6 amatör lisanslı, 6 veteran takımına antrenman ve maç müsabakalarını yapacak saha ve çalışma çizelgesi nasıl oluşturulacak, bir komisyon var mı?

Maçların başlamasına 2,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Stat yetişecek mi, bu sene maçlar oynanacak mı? Semt sahalarına, Keşan’a sporda hizmet etmiş isimler verilsin. Öncelik olarak şehit olmuş Keşanlılara. Güner Yıldız ve Can Çetinkaya şehit futbolcuların tekrar adları verilecek mi?  Daha önce verilmişti. Neden silme gereği duyuldu? Yeni vefat eden futbolcumuz Aytaç Cinci ismi semt sahalarından birinde tekrar yaşatılması sağlanacak mı? Aytaç Cinci anısına Keşan’da bulunan veteranlar futbol takımları arasında dostluk ve anma turnuvası organize edilmek istense de uygun saha bulunamadığı için tarih belirleyemiyoruz. Bu turnuvayı yapmakta kararlıyız.”

Aldanmaz, stat konusunda ısrarlı haber yapan basın mensuplarına da teşekkür ederek; “Çok değerli basın mensubu arkadaşlarım. Sizler, bizlerin sesi, gözü ve kulağısınız. Anlatamadıklarımızı, söyleyemediklerimizi sizlerin sayesinde bizler bir yerlere duyuruyoruz iletebiliyoruz. İyi ki varsınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

KARATEPE: “BURASI BANA BİR TESİS HAVASI VERMİYOR”

Keşan İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Taner Karatepe de stada geldiğinde duygulu anlar yaşadığını ifade etti. Keşanspor altyapısında futbola başladığını söyleyen Taner Karatepe, Keşanspor’un efsanelerini bu statta izlediğini belirtti.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, stat konusunda uzmanlarla çalıştıkları yönündeki açıklamalarına değinen Karatepe; “Ömrünü bu işe adamış Şeref Aldanmaz, bu statünün içine girmiyor mu? İlla ki diplomasında müteahhit mi yazması gerekiyor? Bu işte bilirkişi olmak için emek harcamış olmak yetmiyor mu?” dedi.

“BU STAT SEZONA NASIL YETİŞECEK?”

Karatepe, stadın durumuyla ilgili olarak da şu şekilde konuştu: “Yukarıda Allah var. Allah aşkına eski halinden eser yok stadın. Tribünde hani basın bölümü, hani şeref tribünü, hani yedek kulübeleri nerede? Ben açıkçası buraya geldiğim zaman beni sarmıyor. Bana bir tesis havası vermiyor burası. Toparlanacaktır belki ama çimde çok boşluklar var. 1,5-2 yıl önce bir oyuncumuzun ayağı kırıldı. Zeminden kaynaklı sakatlıklar yaşadık. Şu anda bu zeminin sağlıklı olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Çok ciddi sakatlıklara maruz kalabilir sporcular. Bunun bedelini de kulüp yöneticileri ödüyor. Hiçbir anne baba da çocuğunun böyle bir zeminde futbol oynamasını istemez. Eksikler çok var. Kaldı 2-2,5 ayımız. Nasıl yetişecek? Nasıl start verilecek? Antrenman programları ayarlanacak? Biz nerede antrenman yapacağız? Çim sahada mı, sentetik sahada mı oynayacağız? Hiçbir yetkiliden de bir açıklama gelmiyor. Toplam 11 takım var. Nasıl bir yol izlenecek? Yukarıdaki semt sahasında antrenman yaptık biz ve para ödedik. Gerçekten vicdanları yaralayan bir şey. Ben amatöre takımıma antrenman parası ödedim. Belediyenin de böyle bir ekibi var mı bilmiyorum. Biz bu problemleri kime aktaracağız, kim yardımcı olacak? Ama bir dışlanmışlık var. Emek harcayan insanların unutulduğunu görüyorum. Ağaçlarımız vardı. Şimdi onlar da yok. Sonradan bir tribün yapılacağı söylendi ama ben bu mesafede oraya bir tribün yapılacağına inanmıyorum. Zaten 8 ay önce teslim edilmesi gerekiyordu statdın. Pandemiyi öne sürerek yüklenici firma yetiştiremedi. Veteranların İzzetiye’de oynayacağı söylendi. Ama orada stadın ölçüleri 8-9 kişiyle oynamaya yeterli. Ayrıca duşları, odaları da yok.”

“KEŞAN BELEDİYESPOR KULÜBÜ BANA NORMAL GELMEDİ”

Karatepe, Keşan Belediyespor’un kurulduğu yönünde ancak kamuoyunda net bir açıklama yapılmadığı şeklindeki bir soruyu da şöyle yanıtladı: “Ben bunu şuna benzetiyorum. Bir anne babanın 10 tane çocuğu var. Ama diyorlar ki bu çocukların birinin kaşını gözünü beğenmedim. Birinin fiziğini beğenmedim. Bir tane evlatlık alalım. Benim aklıma bu geliyor. Ya da en çok sevdikleri büyük çocukları var ya. O çocuğa herhalde farklı bir kıyafet bakıyorlar. Bunun kokusu çıkacaktır. Niye böyle bir şeye yeltendiler? Zaten 10 tane kulüp var. Ben farklı şeyler seziyorum. Yakında gerçekler ortaya gerçekler. Keşanspor’a yeni bir rol biçebilirler. Belediyenin bu hamlesi bana normal gelmedi.”

Karatepe ve Aldanmaz, daha sonra canlı yayında stadı gezerek eksikleri ve hataları gösterdiler. Canlı yayın görüntülerini Medya Keşan Gazetesi Facebook hesabından izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol