Dağcılık

Keşan DOÇEK Yunanistan'ın en yüksek zirvesindeydi

Dağcılık

Keşan DOÇEK Yunanistan'ın en yüksek zirvesindeydi

15 Ekim 2014 Çarşamba 08:17
Dağcılık
 Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, 10-11-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) tarafından düzenlenen dağcılık faaliyetinde Yunanistan'ın en yüksek noktası olan Mytikas (2917 m.) zirvesinde Türk bayrağını dalgalandırdı.

10 Ekim'de başlayan faaliyete Edirne EDOSK, Balıkesir BALDAK ve Eskişehir'den katılan dağcılık ekibi Gümülcine'de bulunan Thrakas İppeas Derneği (Trakya Atlıları) Genel Sekreteri İbrahim Sadık ile buluştuktan sonra, Gümülcine Dağcılık Kulübünden Fikret Çakırmustafa rehberliğinde Selanik'e geçti.

Ekip Selanik'te bir gece konakladı ve ertesi gün Atatürk'ün evini ziyaret etti. Daha sonra Yunan Radyosu program yapımcılarından, spor muhabiri ve bisikletçi Pantelis Tzertzevelis ile önümüzdeki döneme ait faaliyet projelerini görüşen ekip Litochoro'dan dağ rotasına girdi.

Cumartesi akşamı 2000 metredeki dağ evinde konaklayan ekip, Pazar günü yaklaşık 4,5 sat süren zorlu bir tırmanıştan sonra 2917 metre yükseklikteki Mytikas zirvesine ulaşıp zirve defterini imzaladı ve farklı bir rotadan inişe geçti. Hava durumunun müsait olduğu faaliyet sırasında herhangi bir olumsuz durum gerçekleşmedi ve ekip 10 saatlik zorlu bir tırmanış ve iniş sonrası sağ salim Aprion Dağ Evine inerek faaliyetlerini tamamladı.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Yunanistan'ın en yüksek zirvesinde Türk Bayrağını dalgalandırmanın gurur verici olduğunu söyledi.

Başkan Eşme, Zorlu bir rotadan, yüklü bir şekilde zirveye ulaştık. Havanın güzel olması nedeniyle teknik bir ekipman kullanmadık. Keşan ve DOÇEK'in adını taşıyarak bu etkinliği gerçekleştirmek ve zirvede bayrak açmak muhteşem bir duygu. Yunanistan'ın eko-turizm alanında yapmış olduklarını da yerinde gözlemledik, bu da bizler için ayrı bir deneyim oldu." dedi.

Faaliyeti sorunsuz bir şekilde organize eden Bülent Bacıoğlu nezdinde EDOSK Kulübüne ve katılan ekip arkadaşlarına teşekkür eden Eşme, DOÇEK faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini ve amaçlarının doğa sporlarını tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak olduğunu sözlerine ekledi.

 


Son Güncelleme: 15.10.2014 08:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol