DOÇEK, Enez Hisarlı Dağındaydı

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği)  Enezspor takım ve yöneticileriyle birlikte Hisarlı Dağında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

DOÇEK, Enez Hisarlı Dağındaydı

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği)  Enezspor takım ve yöneticileriyle birlikte Hisarlı Dağında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

14 Mart 2018 Çarşamba 09:35
DOÇEK, Enez Hisarlı Dağındaydı

HABER MERKEZİ

Doğa sporları faaliyetlerine devam eden DOÇEK, bu hafta da 75 doğa severin katılımıyla Enez Hisarlı Dağına bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde Enez’den gelen Enezspor takımı ve yöneticileri ile Yenice Muhtarı İlhami Akgül’ün de katılımıyla baharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bir havada Çandır köyünden başlayan yürüyüş, pırnal ve meşelerin arasında, doğal güzellik ve bahar yeşillikleri içinde Hisarlı köyü civarından,  Rüzgar tribünlerinin bulunduğu Hisarlı Dağına doğru devam etti.

Hisarlı Dağı eteklerinde öğle yemeği molası veren yürüyüşçüler mola sonrası Hisarlı dağına çıktılar.

Güzergah üzerindeki Rüzgar Türbinlerinin yanından geçip, Çeşmecik Mevkiine  inen yürüyüşçüler Yenice köyü yakınlarında bulunan tarihi manastır ve köprülerin bulunduğu alandan sonra Yenice köyüne ulaştılar

Yürüyüşçüler Hisarlı dağından, Ege Denizi, Meriç Nehri, Gala Gölünü ve sadece açık havalarda görülen Yunanistan’ın Semadirek adasını aynı anda seyretme keyfini yaşayarak bol bol fotoğraf çektiler

DOÇEK’le birlikte yürüyüşlere katılan Emekli Bilgisayar Mühendisi Nevay Karadağı, “Doğadaki her şey bir değişimdir ve o bizi hiç bir zaman kandırmaz, doğada olmayı ve yürümeyi çok seviyorum, doğaya merak duyan herkese bu sporları öneririm” dedi.

DOÇEK Genel Sekreteri Nail Özkan, “Yürüyüşümüze katılan Enezspor takımının genç oyuncularına, başkan Volkan Örs ve yönetimine, göstermiş olduğu konukseverlik ile Yenice Muhtarımız İlhami Akgül’e çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol