DOÇEK Şehit Ahmet Can anısına yürüdü

DOÇEK, Şehidimiz Ahmet Can anısına Altınyazı Köyü yakınlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe şehidimizin babası İsmail Can da katıldı.            

DOÇEK Şehit Ahmet Can anısına yürüdü

DOÇEK, Şehidimiz Ahmet Can anısına Altınyazı Köyü yakınlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe şehidimizin babası İsmail Can da katıldı.            

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Nisan 2019 Salı 09:45
DOÇEK Şehit Ahmet Can anısına yürüdü

HABER MERKEZİ

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK), bu hafta farklı yaş gruplarından oluşan kalabalık bir doğasever ile birlikte, yeni rotası olan Uzunköprü’ye bağlı Altınyazı Köyü’nde bir doğa yürüyüş gerçekleştirdi. 

Baharın etkisini gösterdiği bir havada Altınyazı köyüne gelen DOÇEK Ekibi, burada çay ve simit ikramı sonrasında “Altınyazı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” ile birlikte “Şehit Ahmet CAN” adını verdikleri parkurda yürüyüşe başladı.

Polis Özel Harekat timinde görevliyken, 2016 yılında Diyarbakır İli Ergani ilçesinde terör örgütü tarafından şehit edilen “Ahmet Can” adına düzenlenen, Altınyazı Kalesi ve Göletinin de güzergah üzerinde bulunduğu yürüyüşe, Altınyazı Derneğinden Tezel GedikliAhmet Arıcan ve Bilgin Bayarı rehberlik edip, bölgenin tarihi olayları hakkında bilgiler vererek, parkurun tamamlanmasına katkıda bulundular. 

Yer yer  “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sözlerinin eşlik ettiği yürüyüşe, şehidin babası İsmail CAN’ın da dahil olması duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Gerçekleştirilen yürüyüş sorunsuz bir şekilde köy meydanında son bulurken, köy halkı tarafından hazırlanan lokma ve ayran ikramı sonrası Ekip, bu güzel misafirperverliğe teşekkür ederek Keşan’a doğru yola koyuldu.

Gelibolu'dan DOÇEK Ailesine dahil olan ve etkin olarak yürüyüşlerde bulunan Bekir Özdemir,  Her parkurdan farklı bir huzur ve rahatlamayla döndüğünü, ancak bu parkurda ayrı duygular içerisinde olduğunu belirtti. Vatanın bütünlüğünü, bizlerin güvenliğini sağlamak için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz ve parkura adını veren şehidimiz Ahmet Can’ı anmak adına gerçekleşen böyle bir ortamda bulunmaktan onur duyduğunu söyledi. 7’den 70’e her yaş grubundan katılımın sağlandığı bu organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ettiğini ifadelerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol