İl birincisi voleybol takımından Milli Eğitim’e ziyaret

Geçen hafta Edirne’de düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği’nde şampiyon olan Keşan Anafartalar Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı, dün, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İl birincisi voleybol takımından Milli Eğitim’e ziyaret

Geçen hafta Edirne’de düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği’nde şampiyon olan Keşan Anafartalar Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı, dün, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

19 Şubat 2013 Salı 00:06
İl birincisi voleybol takımından Milli Eğitim’e ziyaret
 Okul Müdürü Selçuk Cengiz, Okul Aile Birliği Başkanı Serpil Benk, beden eğitimi öğretmenleri Saadet Varoğlu ve Barış Başol ile takım kaptanları Doğa Öykü Gürer ve Beyza Ergül ile sporculardan oluşan Keşan Anafartalar Ortaokulu heyeti, saat 14.00 sıralarında, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel’i makamında ziyaret etti.  

13 Şubat’ta Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan yarı final maçında Edirne Temsilcisi Yüksel Yeşil Ortaokulu’nu 2 - 0 yendiklerini, ayın 15’indeki final maçında ise Edirne Şükrü Paşa Ortaokulu’nu 2 - 0 ile geçerek şampiyonluğunu ilan ettiklerini belirten Anafartalar Ortaokulu kızları, başarılı oldukları için sevinç duyduklarını söyledi.

Ziyaret sırasında konuşan Yüksel, başarılı sporcuları tebrik ettikten sonra, aynı başarıyı Marmara Bölge Şampiyonası’nda da göstermelerini istedi. Feryaz Yüksel, şöyle dedi: “Sporda disiplininizi kaybetmediğiniz ve kendi aranızdaki birlik beraberliğinizi bozmadığınız sürece başarılı olacağınızı düşünüyorum. Sporda en önemli şey takım olarak başarılı olacağınıza inanmaktır. Bundan sonra da başarılı olmak için yeni taktiksel davranış ve düşünceler geliştireceksiniz. Çünkü bölge şampiyonasına gelen takımlar da illerinde şampiyon olmuş takımlar. Böyle olunca, birbirinizin moral ve motivasyonunu düşürecek davranışlarda bulunmayın. Edirne’yi temsil edecek takımın Keşan’dan çıkması ilçemiz adına gurur verici. Sizi Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına destekliyoruz. Okulunuzun kantin gelirlerinden %10 kısmından bize bu şampiyonada yetecek bir payı ayıracağız. Ayrıca ulaşımınızı sağlayacak aracı temin edip, yakıt giderini de ayrıca biz sağlayacağız.” dedi.

Daha sonra söz alan Anafartalar Ortaokulu müdür, öğretmen, okul aile birliği başkanı ve takım kaptanları, katkılarından dolayı Yüksel’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından ziyaret sona erdi.

Anafartalar’ın başarısı Keşan Gençlik’in değil okulun!

ANAFARTALAR’IN BAŞARISI KEŞAN GENÇLİK’İN DEĞİL OKULUN!

Geçen hafta, Edirne’de düzenlenen Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği’nde şampiyon olan Keşan Anafartalar Ortaokulu’nun başarısının Keşan Gençlik’te oynayan oyunculardan değil de 4 yıldan beri okul bünyesinde gerçekleştirilen, düzenli bir çalışma programı sayesinde olduğu kaydedildi.

Medya Keşan Gazetesi’nde konuyla ilgili olarak 16 Şubat 2013 Cuma günü “Anafartalar’ı Keşan Gençlik Kızları Başarıya Taşıdı”  başlığıyla yayımlanan haberde, başarının kulüple bağdaştırılmasının tam olarak gerçekleri yansıtmadığını belirten okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Saadet Varoğlu, takımın 4 yıldan beri çalışmalarını sürdürdüğünü ve takımın başarısının önce okula ait olduğunu söyledi. Varoğlu, Keşan Gençlik’te oynayan sporcularının takım kadrosunda olmasının, okuldan çok bu kulübe de yarar sağladığını ve karşılıklı bir etkileşim olduğunu sözlerine ekledi. 

Son Güncelleme: 19.02.2013 00:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol