Seminer

Yakın mesafe savunma teknikleri semineri verilecek

Seminer

Yakın mesafe savunma teknikleri semineri verilecek

13 Ocak 2016 Çarşamba 08:20
247 Okunma
Seminer
 Keşan Fitness Life Spor Salonu’nda yetişkinlere özel verilecek yakın mesafede savunma teknikleri eğitim semineri 24 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek.

Fitness Life Spor Salonu’nda düzenlenecek seminer, tüm stillere, seviyelere ya da savaş sanatlarına ilgi duyanlara açık bir seminer olacak. Konuyla ilgili bilgi veren Fitness Life Spor Salonu İşletmecisi ve Antrenör Murat Ali Güneysu, “24 Ocak’ta düzenlenecek eğitim seminerimiz savaş sanatlarının özünü oluşturan egzersiz olarak da uygulanabilecek, ancak temelinde kişinin kendisini savunmasını sağlayacak pratik ve etkili tekniklerin uygulama yapılacağı bir eğitim semineri olacaktır. Birçok dövüş sporlarında belli mesafelerden ya da belli açılardan gelen teknik saldırılara göre yoğunlaşılır. Fakat gerçek hayatta böyle değildir, tehlike yakınınıza kadar sızmış olabilir. Bulunduğunuz yerde belli açıları kullanarak ya da ayak hareketlerini kullanacak kadar zamanımız olmayabilir. Yapılan seminerde, saldırılara doğal bir akıcılıkla ve rakibin gücünü esas alarak, onun gücünü ona karşı kullanarak uygulanacak olan savunma ve savaş strateji teknikleri uygulanacaktır. En kısa sürede kendinizi savunacak dereceye gelmenizi planlayan bu seminerler belli aralıklarla devam edecektir. 30 yıllık savaş sanatları ve mücadele sporları tecrübemle tekniklerin herkes tarafından uygulanabileceği basit ve uzun müfredat tekniklerinin (kata, temel uygulamalar) çıkartıldığı sadeleşmiş ama etkili bir yöntem uygulanacak. Katılım tüm stillere ve halkımıza açık olmasına rağmen, katılım sayısını eğitimin verimli geçmesi için 20 kişi ile sınırladık. Seminere katılmak isteyenler, salonumuza gelerek genel bilgilendirilme ve ön kayıt yaptırabilirler.” dedi.

Seminerin içeriği ve saatleri hakkında bilgi aktaran Güneysu, şunları söyledi: “12.00–12.50 doğru ısınma teknikleri, postür (Duruş bozuklukları) eğitime giriş, 13.00-13.50 ayakta (Strick) yakın mesafe çıplak el teknikleri pratik uygulama, 14.00-14.50 Anti Grapling (Sarılma, tutma, güreş v.b) saldırılara karşı pratik teknik uygulama, 15.00-15.50 Japon savaş sanatlarında Jiu Jutsu, Çin savaş sanatlarında Chin Na adı verilen eklemleri kilitleme, etkisiz hale getirme ve teknikleri, 16.00-17.00 Streching, Doğru nefes egzersizleri, sağlıklı egzersiz bilgileri konuları işlenecektir.”  

Son Güncelleme: 13.01.2016 08:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol