Başkan: “Başkan olmamın dışında, bir hekim gözüyle, mekan olarak birkaç sene sonra yeni bir hastane yeri arayacağımız aşikar olan bir yer bana pek uygun gelmiyor. Ancak biz gelecek yatırımı engelleyen kurum olmayacağız…”

CHP Grubu: “Hastane yeri için yapılan tercih içimize sinmemesine rağmen, engelleyen kurum olmamak adına… ”

MHP Grubu: “Seçilen yer, hastane için küçük bir alan. Ama…”

AKP Grubu: “Daha iyi yer bulunabilir miydi? Bulunabilirdi. Ödeneği çıkmış bir yatırım var. Daha büyük bir yer daha iyi olurdu. Önünü kesmeyelim, bu yatırımı engellemeyelim…”

Başkan: “Oylarınıza sunuyorum.”

Meclis Üyeleri: “Kabul”

Oybirliğiyle kabul edilmiştir.

Tarih: 15 Temmuz 2013 Pazartesi.

Yer: Keşan Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı.

* * *

Bu bir Karadeniz fıkrası değil. Gerçek. Gözlerimle görüp, kulaklarımla duydum. Herkesin gözleri önünde gerçekleşti, basında da yeraldı.

Neden mi yazıyorum?

Biz bir gün olmayacağız. Ama bu sayfalar olacak. Çok değil, 10 yıl sonrasını yaşayacak, görecek olanlar için, sadece tarihe bir not düştüm.

Gerisini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Yeni Devlet Hastanesi için, Efes Yolu yanında, Destek Kıtaları Kavşağı’ndaki, aslında doğal bir park alanı olarak düzenlenebilecek, hastane içinse hiç uygun olmayan, ki o hastaneyi planlayanların da bu arsaya kendi planlarını oturtmakta zorlandığı, Özel İdare Bakımevi’nin bulunduğu arsanın seçilmesine, başından beri gerekçelerimle karşı çıktım. Son olarak da, 12 Temmuz 2013 tarihli Medya Keşan’da, buna onay vermemeleri için Keşan Belediye Meclisi’ne çağrıda bulundum.

Sonuç yukarıda! Günlük siyasi çıkarlar için, Keşan’a zararı olduğunu kendilerinin de itiraf ettikleri bu kararı onaylamayı seçtiler. Herhalde, hiçbiri yeniden aday olmayı düşünmüyor!

Vebali, Keşan Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyelerinindir.

Not: Önder Gazetesi, bu yanlışı gören ve karşı çıkanlar için bir imza kampanyası başlattı. Ben de imzaladım. Kampanyaya katılmak isteyenler, Önder Gazetesi’ne giderek, formu imzalayabilirler.

Gerçi, devletlülerimiz, bu kampanya için “Abesle iştigal! Süreç devam ediyor” diyerek, her zamanki gibi, “Biz, halkı tanımayız; bildiğimizi yaparız!” şeklindeki son derece “çağdaş” ve “demokratik” tavırlarını sürdürüyorlar ama olsun.. o imzalar da tarihe tanıklık belgeleri içinde yeralsın… Çünkü 10 yıl sonra bu durumdan yakınmak için gazeteye gelecek olanlara, “Karşı çıkmış mıydın?” diye sormak gerek!

(Medya Keşan, 22 Temmuz 2013 Pazartesi)

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol