31 Aralık’ta “Ağaç Kesme, Fidan Dik” dediler

Keşan Orman İşletmesi, 2 bin 400 fidanı ücretsiz dağıttı

31 Aralık’ta “Ağaç Kesme, Fidan Dik” dediler

Keşan Orman İşletmesi, 2 bin 400 fidanı ücretsiz dağıttı

02 Ocak 2013 Çarşamba 00:57
31 Aralık’ta “Ağaç Kesme, Fidan Dik” dediler

 Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ağaç Kesme Fidan Dik” kampanyası çerçevesinde, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü de 31 Aralık 2012 Pazartesi günü Keşan’da vatandaşlara çeşitli cinslerde 2 bin 400 çam fidanını ücretsiz olarak dağıttı.

Saat 14.00 sıralarında işletmeye ait bir traktörle Cumhuriyet Meydanı’na getirilen fidanlar, Keşan Orman İşletme Müdürü Sebehattin Canbakkal’ın yaptığı konuşmanın ardından vatandaşlara dağıtıldı.

Kısa konuşmasında, halkımızın, yılbaşı nedeniyle ormanlarda bulunan çam ağaçlarına zarar verilmemesi gerektiğini anlamaya ve öğrenmeye başladığını kaydeden Canbakkal, “Bakanlığımızın başlattığı bu kampanya ile vatandaşlarımıza ağaç kesmeleri yerine fidan dikmeleri önerisinde bulunuyoruz. Bu amaçla bugün bizim bölgemizin şartlarına uygun 2 bin 400 selvi, sedir ve mazı fidanını vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Halkımız, yeni yıla fidan dikerek girmenin mutluluğunu yaşayacak.” dedi.

Orman İşletmesi’nin bedava dağıttığı fidanları adeta kapışan vatandaşlar ise bu konuda duydukları memnuniyeti ifade ederek yetkililere teşekkür ettiler.

Son Güncelleme: 09.04.2017 19:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol