"Bedavaya uğraşıyoruz"

Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç'ten itiraf

"Bedavaya uğraşıyoruz"

Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç'ten itiraf

09 Nisan 2013 Salı 00:37
 Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç, dün yaptığı açıklamada bir kez daha, girdilerin çok yüksek olmasına rağmen süt fiyatlarının çok düşük olduğunu kaydederek, “Biz üreticiler bedavaya uğraşıyoruz” dedi.

50 kilogramlık bir çuval yem fiyatının 45 TL’yi bulduğunu ve bu miktarın çok yüksek olduğunu ifade eden Meriç, “Şu anda geçerli olan fiyatlarla 1 kilo süt verip 1 kilo yem alabiliyoruz. Bu durum bizim için hiç de iyi olan bir şey değil. Bugün için süt fiyatları en az 1 lira 20 kuruş olmalı ki biraz para kazanalım.” diye konuştu.

İNSANLAR TEMİZ OLMALI, HAYVAN HİLE BİLMEZ

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sahte süt ürünleri ile ilgili olarak yapılan açıklamada bölgeden bir tesisin bulunmaması hakkındaki görüşünü de açıklayan Meriç, “Bu olay hem bölge süt üreticisi hem de süt ürünleri üreticisi açısından son derece sevindirici ve olumlu bir durum. Bu gelişme bölgemiz üreticisine olumlu bir şekilde yansıyacak. İyi mal iyi para yapar. İnsanlar temiz olmalı, hayvan hile bilmez.” dedi.

TESİSLEŞMEYE GİTMELİYİZ

Son günlerde alınan bir kararla artık süt ve süt ürünleri ihracatının serbest bırakıldığını ve bölge üreticisi olarak bundan yararlanmak istediklerini de kaydeden Meriç, bu konuda şöyle konuştu: “Üreticilerimiz bu olayı fırsata çevirmeli. Tesisleşmeye gitmeliyiz. İhracatın serbest bırakılması bizim açımızdan artı değer. Bir de bizim bölgemizdeki süt ve süt ürünlerinde sorun çıkmadı. Bölgemiz ihracat kapılarına çok yakın. Nakliye maliyeti yarı yarıya düşecektir. Bu nedenle büyük firmalar da bölgemizde yatırım yapabilir.”  

Son Güncelleme: 09.04.2013 00:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol