Kaymakam Bekir Dınkırcı

Meyve bahçelerini gezdi

Kaymakam Bekir Dınkırcı

Meyve bahçelerini gezdi

27 Temmuz 2013 Cumartesi 05:00
Kaymakam Bekir Dınkırcı
 Kaymakam Bekir Dınkırcı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gökhan Kıyım, dün Mahmutköy’de bulunan Kemal Akyüz ve Ramazan Ulus’a ait meyve bahçelerine giderek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Bekir Dınkırcı’ya bilgi veren Kemal Akyüz, bahçesinin 12 dönüm olduğunu, toplam 2 bin 500 adet fidan bulunduğunu, bunların 500 tanesinin Santamaria cinsi armut, 2 bin adedinin de Deveci armudu olduğunu belirtti.

Daha sonra Dınkırcı ve beraberindekiler Ramazan Ulus’a ait meyve bahçesine gitti. Ulus, bahçesinin 12 dönüm olduğunu, Santamaria ve Deveci armudu cinsinde toplam 800 adet fidan bulunduğunu belirterek az miktarda da Kardinal cinsi 70 kök kadar üzüm ürettiğini ifade etti.

Dınkırcı ve Kıyım, bahçelerdeki ürünleri ve fidanları inceleyerek bahçe sahiplerine sulama, ilaçlama konularında çeşitli önerilerde bulundular.

Bekir Dınkırcı meyve bahçelerini gezdikten sonra yaptığı açıklamada, “Bölgemizde meyvecilik, üretici bakımından çok daha ileri noktalara gelecektir. Bölge olarak özellikle buğday, ayçiçeği ve çeltik üretiminde iddialıyız. Bu tür ürünlerde yine iddiamızı sürdürerek, uygun olan yerlerde seracılık, örtü altı sebzeciliği ve meyveciliğin geliştirilmesi bölge ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacaktır. Bununla birlikte turizme entegre ürün desenini de düşünmemiz gerekiyor.” diyerek

ilerleyen günlerde meyvecilik ve seracılık üzerine daha kümülatif üretim yapan tesisleri program dahilinde gezileceğini ifade etti.

 

Son Güncelleme: 27.07.2013 05:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol