mersin escort

Kaymaz:

“Kentimizi marka yapmanın peşinde koşuyoruz”

Kaymaz:

“Kentimizi marka yapmanın peşinde koşuyoruz”

12 Kasım 2013 Salı 07:57
961 Okunma
Kaymaz:
 Keşan Ticaret Borsası (KTB) Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, dün, Modernizasyon ve Uyumluluk Planı çerçevesinde Keşan Belediyesi Mezbaha İşletmesi’nde yapılan tadilat çalışmalarını yerinde incelerken, basın mensuplarına da bilgi verdi.

ÇALIŞMALAR EN AZ BİR HAFTA DAHA SÜRECEK

Keşan Belediyesi Mezbaha İşletmesinde derinlemesine bir tadilat çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Kaymaz, “Kanal giderlerinin tamamı yenilendi. Şu anda yaklaşık 1 haftalık bir çalışma kaldı. Çalışmaları tamamladıktan sonra hem müstahsile hem de üyelerimize daha iyi koşullarda hizmet etme amacındayız. Çalışmaları en sağlıklı şekilde tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra mezbahamız temiz ve kirli olmak üzere iki bölüme ayrılacak. Temiz bölümde çalışan personel ile kirli bölüm diye ifade ettiğimiz sakatatçıların bölümü birbiri ile çakışmayacak. Ayrı bölümlerden giriş çıkış yapacaklar ve dinlenme yerleri, duş yerleri ayrı ayrı olacak. Şu anda eksiklikler tamamlanıyor. İşletmemizdeki eksikliklerimizi Modernizasyon ve Uyumluluk Planı çerçevesinde tamamlıyoruz ve çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Mezbahamız bundan sonra daha hijyenik bir şekilde hizmet verecek.” dedi.

BU, İNSAN SAĞLIĞI VE KEŞAN İÇİN YAPILAN BİR ÇALIŞMA

Hayvanını kestirmek için mezbahaya gelecek olanların üst katta yer alacağını ifade eden Necmi Kaymaz, şu bilgileri verdi:”Yani kirli ve temiz bölümler ile temas içerisinde olmayacak. Kesim alanının görüş alanını yükselterek, üzerini camekan ile kapatacağız. Yani hava ile temas kesilecek. Gıda ile yukarıdaki ortak alandan gelenlerin kesime müdahale şansı olmayacak. Sadece görebilecek. Öte yandan buzhanelerde de çalışma yaptık. Taban seviyesi düşürüldü. Daha önce karkas etler yere değiyordu. Yere değmemesi amacıyla düşürüldü ve izolasyonu yapıldı. Gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bu, insan sağlığı ve Keşan için yapılan bir çalışma. Kentimizi marka yapmanın peşinde koşuyoruz.” 


Son Güncelleme: 12.11.2013 07:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol