Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç:

“Fiyat 1,5 lira olursa, üretici rahat bir nefes alır”

Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç:

“Fiyat 1,5 lira olursa, üretici rahat bir nefes alır”

14 Kasım 2015 Cumartesi 09:46
722 Okunma
Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç:
 Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç,  dün yaptığı açıklamada; çiğ süt fiyatları ve yılda iki kez toplanan Ulusal Süt Konseyi’nde alınan kararların üreticiye ne gibi katkıları olup olmadığı yönünde değerlendirmelerde bulundu.

KONSEYDEN BEKLENTİLERİMİZ HEP BOŞ ÇIKTI

Ulusal Süt Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu’nun 19 Kasım 2015 Perşembe günü Ankara’da toplanacağını hatırlatan Meriç, “Yapılan her toplantıdan üreticiler olarak, beklentimiz var. Ancak, beklentilerimiz hep boşa çıkıyor. Biz, konseyin kurulmasına açıkçası sevindik ancak, bize fiyat dışında çok fazla faydası olmuyor. Örnek vermek gerekirse; geçmişte, belli dönemlerde fiyatlar düşerdi. Ancak, şu anda fiyatlarda bir düşüş yaşanmıyor. Bize katkısının bu olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

SÜT FİYATI EN AZ 1,5 LİRA OLMALI

Çok uzun bir zamandır çiğ süt fiyatların 1,15 lira olduğunun altını çizerek, sözlerine devam eden Nevzat Meriç, şunları söyledi: “Fiyatlar, üreticilerin faaliyetlerini ve geçimini sağlaması için yeterli değil. Çünkü yem fiyatları her geçen gün artıyor ancak, sütte fiyatlar, yaklaşık 2 yıldan bu yana aynı seviyede. Dolayısıyla, üretici zarar etse de faaliyetini sürdürmek zorunda kalıyor. Çünkü yapacağı başka bir iş yok. Eğer fiyatlar, 1,5 lira olursa, üreticinin rahat bir nefes alma imkanı olur.”

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALMAK, DESTEKLEMELERİN YÜKSELMESİNİ BEKLİYORUZ

 Meriç, sözlerini “Üreticilerin tek talebi; herkes emeğinin karşılığını alması. Biz, fazlasını istemiyoruz. Ayrıca, hükümetin de destekleme oranlarını artırmasını istiyoruz.” diyerek tamamladı.

Son Güncelleme: 16.11.2015 08:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol