Özdemir: “Üretip satmak ayrı bir zevk”

Keşan pazarında organik bal satıcıları yoğun ilgi görüyor

Özdemir: “Üretip satmak ayrı bir zevk”

Keşan pazarında organik bal satıcıları yoğun ilgi görüyor

06 Ocak 2013 Pazar 23:54
Özdemir: “Üretip satmak ayrı bir zevk”
 Keşan pazarına alışveriş için gelen vatandaşlar, en çok ilgiyi köylerden gelen üreticilerin açtıkları tezgahlarda organik olduklarına inandıkları ürünlere gösteriyor.

Beslenmesine özen göstermeye çalışan çok sayıda Keşanlı, Cumartesi sabahı erken saatlerde pazaryerine giderek, özellikle köylerden gelen üreticilerin açtığı tezgahları teker teker geziyor, fiyatının yanısıra doğallığına bakıyor.

Mecidiyeli bal üreticisi Sebehattin Özdemir de Keşan pazarında yıllardır tezgah açan ve organik ürün satan üreticilerden biri. 270 arı kovanı olduğunu ve sezon boyunca ürettiği bal ve polenin bir kısmını toptan bir kısmını da Keşan pazarına gelerek değerlendirdiğini söyleyen Özdemir: “İnsanın kendi ürettiği bir malı pazara çıkarıp satması ayrı bir zevk. Keşke bu işe daha genç yaşta başlasaymışım. Arıcılık hem çok zevkli bir iş hem de kazancı yerinde.” dedi.

İlyas Bey Caddesi üzerinde açtığı tezgahı ile vatandaşlara hizmet veren Sebehattin Özdemir, 1 kiloluk kavanozlarda bulunan balı15 TL’den satıyor.

Son Güncelleme: 06.01.2013 23:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol